PoradyJak wyczyścić słuchawkę od prysznica. Jeden domowy produkt sprawi, że będzie jak nowa

Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica. Jeden domowy produkt sprawi, że będzie jak nowa

Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica Fot. Reddit
Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica Fot. Reddit
Manuel
02.09.2022 08:46

Kamień jest ostatnim gościem, jaki powinien się pojawić w łazience wzorowej pani domu. Jest prosty trik na to, jak wyczyścić słuchawkę od prysznica tak ,by nie zajęło to dużo Twojego czasu, a jednocześnie było skuteczne.

"Coraz słabiej z niej leci. Czy ta słuchawka prysznicowa jest zepsuta?"

Jeśli podczas codziennego prysznicu poczułeś słabszy przepływ wody, albo zauważyłeś, że strzela ona w różnych kierunkach, to pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy jest to problem z ciśnieniem wody. Jeśli nie, to prawdopodobnie przyczyną jest kamień.

Przypuszczalnie znajdziesz kredowy, białawy osad na głowicy prysznicowej. Choć jest on całkowicie nieszkodliwy dla człowieka, kamień jest nieestetyczny i najpewniej odpowiada za to, że prysznic nie działa tak, jak należy. Pokażemy Ci, jak łatwo go usunąć.

Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica, fot. reddit
Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica, fot. reddit

Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica z kamienia?

Możesz usunąć kamień z rączki od prysznica przy użyciu kilku środków, które prawie na pewno masz już w swojej kuchni. Najłatwiej i najwygodniej można to zrobić za pomocą octu.

W tym przypadku jedyne, co Ci będzie potrzebne, to wspomniany ocet i odpowiednio duży woreczek. Wystarczy, że napełnisz woreczek obfitą ilością octu, a następnie przymocujesz go do słuchawki prysznicowej w taki sposób, aby była w płynie całkowicie zamoczona.

Teraz wystarczy, że pozostawisz ją w spokoju na ok. godzinę, a ocet powinien zadziałać swoją magię. Po upływie tego czasu zdejmij woreczek i włącz wodę w słuchawce aby przepłukać otwory. Warto też spłukać całą powierzchnię rączki prysznica wodą.

Potrzebne gruntowniejsze czyszczenie...

Może się jednak zdarzyć, że takie podstawowe czyszczenie nie pomoże, gdyż kamienia będzie za dużo i będzie on za silny. Wtedy konieczne zwykle jest zdemontowanie rączki prysznica. Kiedy już ją zdejmiesz, najpierw przepłucz ją porządnie pod mocnym strumieniem wody. Następnie wyszoruj jej powierzchnię za pomocą szczoteczki i octu. To powinno rozluźnić nagromadzony osad.

Warto także czasem użyć wykałaczki lub podobnego przedmiotu i przeczyścić kolejno wszystkie otwory, z których wydobywa się woda. Następnie zanurz głowicę prysznicową całkowicie w occie, aby rozpuścić i pozostałe osady wapienne.

A aby uzyskać dodatkową moc czyszczącą dodaj do octu kilka łyżek sody oczyszczonej. Pozostaw tak rączkę prysznica na całą noc. Rano powinna być już czysta. Wystarczy teraz ją tylko zamontować z powrotem.

Gorący ocet zadziała szybciej i lepiej odkamieni otwory w rączce prysznica w krótkim czasie! Wtedy jednak zanurz słuchawkę w pojemniku z octem odpornym na wysoką temperaturę.

Kwasek cytrynowy na kamień

Jeżeli zapach octu jest dla Ciebie zbyt intensywny, wykorzystaj jako odkamieniacz kwasek cytrynowy. Wystarczy rozpuścić kwasek cytrynowy w małej ilości wody i zastosować jak ocet. Tak samo można roztwór podgrzać, aby lepiej zadziałał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także