PoradyLajfhakiJak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Ten trik podbija sieć!

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Ten trik podbija sieć!

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Genialne.pl

29.01.2023 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzątając kabinę prysznicową, najbardziej skupiamy się na tym, aby to drzwi były przejrzyście czyste i lśniące. Później zwracamy uwagę na umycie brodzika oraz na to, by kran błyszczał nawet z daleka. A co ze słuchawką prysznicową? Czy zawsze czyścisz ją z takim samym zaangażowaniem, co resztę elementów kabiny? Czy jednak przecierasz ją na szybko, nie zawracając sobie głowy tym, czy zrobiłeś to solidnie? A przecież to właśnie z niej leci woda, którą polewamy swoje ciało – musi być nieskazitelnie czysta! Poznaj, jak wyczyścić słuchawkę prysznicową domowym sposobem, uwielbianym przez internautów!

Kiedy zabierzesz się za sprzątanie łazienki i przejdziesz w końcu do mycia kabiny prysznicowej, absolutnie nie pomijaj słuchawki! Ona też wymaga regularnego i skutecznego czyszczenia. Jeśli o tym zapomnisz, zauważysz, że z jej otworów woda będzie lecieć coraz słabiej (z niektórych wcale), co utrudni korzystanie z prysznica. To będzie znak, że Twoja słuchawka jest już mocno zakamieniona w środku. Nawet jeśli do tej pory ją zaniedbywałeś, jest łatwy sposób na to, aby odkupić swoje winy ;) I nawet się przy tym nie zmęczysz!

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Fot. Genialne.pl

Jak szybko i skutecznie wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Każdy, kto tylko słyszy o tym patencie, od razu chce go wypróbować! Jest on jednak skuteczny tylko w tych słuchawkach, które nie zdążyły jeszcze nazbierać grubej powłoki kamienia (ale to drastyczne i rzadko spotykane przypadki).

Okazuje się, że genialnym trikiem jest użycie… szczoteczek międzyzębowych! Tak, to nie pomyłka! Możesz je wykorzystać nie tylko do czyszczenia szczelin pomiędzy zębami, ale też do udrażniania otworów w słuchawce prysznicowej! Czyść je taką szczoteczką, kilkukrotnie wkładając ją we wszystkie otworki. Kiedy skończysz, po prostu puść wodę, a razem z nią ze słuchawki wydobędzie się cały głęboko skrywany brud!

Jak odetkać słuchawkę prysznicową?

Jeśli jednak Twoja słuchawka jest bardziej zaniedbana, niż przypuszczałeś, i powyższy patent nie przyniósł spodziewanych efektów, zadziałaj silniejszą bronią!

Spokojnie, to nie wiąże się z wydawaniem sporej ilości pieniędzy na sklepowe detergenty! Przecież o wiele skuteczniejsze (a przede wszystkim tańsze) są sprawdzone domowe sposoby!

  • Zmieszaj ocet i wodę w proporcji 1:1. Powstały roztwór przelej do butelki z atomizerem i spryskaj zakamienioną słuchawkę. Po kilku minutach odkręć wodę i skontroluj rezultat.
Obraz
  • Jeśli nawet to nie zadziałało – przelej tę mieszankę do miseczki i zanurz w niej słuchawkę na około 2 godziny. To najskuteczniejsza metoda, która poradzi sobie nawet z najgrubszym osadem kamiennym w prysznicu!
  • Dla tych, którzy nie tolerują zapachu octu, zalecamy użyć w ten sam sposób kwasku cytrynowego.
Obraz

Jeśli wetrszesz w kran ten płyn, kamienne zacieki przestaną się na nim osadzać! Te brzydkie osady to już przeszłość!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także