PoradyJak wyczyścić srebrną biżuterię, a jak biżuterię ze stali chirurgicznej. Jedna zasada Cię zaskoczy

Jak wyczyścić srebrną biżuterię, a jak biżuterię ze stali chirurgicznej. Jedna zasada Cię zaskoczy

Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów, fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów, fot. Genialne.pl

29.08.2022 21:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Srebrna biżuteria czasami pokrywa się ciemnym nalotem i wówczas nie wygląda najlepiej. Jednak można szybko przywrócić jej pierwotny blask. Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów? To proste.

Jak wyczyścić biżuterię?

Do tego celu idealnie nada się pasta do zębów. Jednak nie używaj pasty wybielającej lub tej z mikrogranulkami, gdyż mogą on porysować kolczyki czy pierścionki. Pastę nałóż na szczoteczkę z miękkim włosiem i po prostu wyszoruj biżuterię. Na koniec wypłucz ją pod bieżącą wodą.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów, fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów, fot. Genialne.pl

Czym wyczyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?

Ten typ biżuterii jest trwalszy i odporniejszy na zarysowania czy wygięcia. Dodatkowo nie zawiera niklu i nie powoduje uczuleń. Dzięki temu idealnie nadaje się do częstego noszenia.

Pamiętaj, że biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej nie powinna mieć styczności z alkoholem (dotyczy to również perfum). Do jej czyszczenia używaj ciepłej wody z dodatkiem mydła. Możesz również zrobić roztwór octu, ale nie powinien być on silny. Świetnie sprawdzi się także soda oczyszczona wymieszana z wodą. Wszystkie środki nakładaj za pomocą miękkich gąbek lub ściereczek. Zrezygnuj ze szczoteczek czy innych środków ściernych.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię za pomocą sody oczyszczonej?

Soda oczyszczona to świetny środek, który idealnie zadba o Twoją srebrną biżuterię. Najpierw do miski włóż wszystkie pierścionki, kolczyki czy naszyjniki, które chcesz wyczyścić. Następnie posyp je sodą oczyszczoną i zalej wrzątkiem. Przemieszaj cały roztwór, a po kilku minutach wyjmij biżuterię i dobrze ją wysusz. Efekty zobaczysz natychmiast.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów, fot. Unsplash
Jak wyczyścić srebrną biżuterię pastą do zębów, fot. Unsplash

Staroświecki sposób czyszczenia srebrnej biżuterii

Dawnej dbano o biżuterię przy użyciu drzewnego popiołu (nie może być węglowy). Jeżeli masz do niego dostęp, to też skorzystaj z tej metody. Na ściereczkę połóż trochę popiołu i zacznij polerować biżuterię, aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Na koniec przepłucz ją wodą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także