PoradyJak wyczyścić szczotkę do toalety? Najlepszy sposób na dezynfekcję

Jak wyczyścić szczotkę do toalety? Najlepszy sposób na dezynfekcję

Jak wyczyścić szczotkę do toalety? Najlepszy sposób na dezynfekcję
Redakcja

13.07.2022 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O czystość toalety dbamy regularnie. Jednak jedna z najbrudniejszych rzeczy w łazience często nam umyka. Podczas regularnego sprzątania wiele osób zapomina o tym przedmiocie. Jak wyczyścić szczotkę do toalety?

Szczotka do toalety - jak dokładnie umyć?

W pojemniku na szczotkę gromadzi się ogromna ilość bakterii, które w wilgotnym i zamkniętym naczyniu mają świetne warunki na rozwój. Jednak możesz znacznie zmniejszyć liczbę bakterii które się na niej znajdują. Jest to najbrudniejsze miejsce w toalecie.

Za każdym razem gdy myjesz toaletę, pamiętaj by umyć szczotkę. Zacznij od regularnego wylewania wody z pojemnika. Do środka można nalać domestos z odrobiną wody.

Jak wyczyścić szczotkę do toalety?
Jak wyczyścić szczotkę do toalety?

Samą szczotkę nie myj w zlewie, tylko użyj do tego muszli klozetowej. Włóż ją tak, by zanurzyła się w wodzie i polej ją domestosem lub środkiem czyszczącym. Zostaw ją na ok. 30 minut.

Następnie połóż ją na krawędzi muszli i przymknij deską, tak by wisiała nad wodą. Następnie spłucz resztki płynu myjącego za pomocą letniej wody.

Jak wyczyścić szczotkę do toalety?
Jak wyczyścić szczotkę do toalety?

Jak wyczyścić szczotkę do toalety w naturalny sposób?

Szczotkę można zdezynfekować również w naturalny sposób. Zamiast domestosa lub płynu myjącego można użyć sodę oczyszczoną. W tym sposobie również wkładamy szczotkę do muszli i wsypujemy dwa opakowania sody oczyszczonej. Nalej szklankę octu, a soda w muszli zacznie się pienić i buzować. Mieszankę w pianie zostawiamy na całą w toalecie.

Jak wyczyścić szczotkę do toalety?
Jak wyczyścić szczotkę do toalety?

Spłukuj wodę ze szczotką w muszli

Podczas codziennego korzystania ze szczotki również można dbać o jej czystość. Wystarczy włożyć ją do pustej toalety i spłukać wodę. Strumień wody zmyje brud z włosia. Żeby pozbyć się brzydkiego zapachu z pojemnika należy lekko osuszyć ją nad toaletą. Wystarczy strzepnąć

Naturalne triki na pachnącą łazienkę

Olejki eteryczne to prosty i naturalny sposób na zachowanie pięknego zapachu w toalecie. Wykorzystanie ich jest wszechstronne. Olejkiem można nasączyć papier toaletowy. Świetnie sprawdzi się też jako zapach do pojemnika na szczotkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także