PoradyLajfhakiJak wyczyścić szybę piekarnika? Prosty sposób na pozbycie się brudu

Jak wyczyścić szybę piekarnika? Prosty sposób na pozbycie się brudu

Jak wyczyścić szybę piekarnika? Prosty sposób na pozbycie się brudu
Katarzyna
05.06.2019 11:37, aktualizacja: 03.08.2022 13:08

Zastanawiasz się, jak wyczyścić szybę piekarnika? Jeśli tak to trafiłaś lub trafiłeś, w idealne miejsce! Szyby piekarnika mogą przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza gdy zabierasz się za ich czyszczenie. Gdy zaschnięty tłuszcz i brud zostają na szkle, pewnie myślisz, że szyba już zawsze będzie tak wyglądać. Nic bardziej mylnego! Czy nie byłoby wspaniale, gdyby można było w łatwy sposób oczyścić szybę piekarnika, nie roznosząc zabrudzeń, a przy tym nie używając chemicznych środków? Myślisz, że to niemożliwe? Sprawdź ten sposób!

Jak wyczyścić szybę piekarnika?

Odpowiedzią jest magiczna gąbka! Kosztuje dosłownie kilka złotych i możesz ją kupić w drogeriach czy hipermarketach. Nadają się do czyszczenia porcelany, emalii, a nawet ścian czy szyb. Dzięki tej prostej rzeczy w kilka chwil pozbędziesz się starego i śmierdzącego tłuszczu z szyby piekarnika! Bez potrzeby użycia środków czyszczących czy chemikaliów - sam środek czyszczący znajdujący się w magicznej gąbce w zupełności wystarczy. Korzystanie z magicznej gumki jest świetne, także ze względu na to, że nie ma potrzeby zdrapywania szkła lub noża. To najłatwiejsza i najbardziej skuteczna metoda, jaką kiedykolwiek próbowałam!

youtube.com>
youtube.com>

W zależności od tego, ile czasu minęło od ostatniego oczyszczenia szyby piekarnika, będziesz potrzebować jednej lub dwóch magicznych gąbek. Upewnij się, że gąbka nie jest zbyt mokra, a następnie zacznij szorować szkło. Być może trzeba użyć trochę siły aby doczyścić szybę, ale po kilku minutach zobaczysz, że przynosi to efekty.

youtube.com>
youtube.com>

W trakcie sprzątania piekarnika, wypłucz kilka razy magiczną gąbkę, a po zakończeniu szorowania wytrzyj do sucha szybę. Voila! Szkło jest teraz czyste, aż można się w nim przejrzeć!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także