PoradyPołóż tabletkę na szybie piekarnika i polej wodą. Będzie wyglądać jak nowa, bez szorowania

Połóż tabletkę na szybie piekarnika i polej wodą. Będzie wyglądać jak nowa, bez szorowania

Jak wyczyścić szybę piekarnika tabletką do zmywarki Fot. 
For Us Foodies/youtube
Jak wyczyścić szybę piekarnika tabletką do zmywarki Fot. For Us Foodies/youtube
Manuel
23.02.2023 18:30, aktualizacja: 11.01.2024 16:37

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić szybę piekarnika kostką do zmywarki, to przychodzimy Ci z pomocą. Cała operacja jest banalnie prosta i przeprowadzimy Cię przez nią krok po kroku.

Szuru-buru malutką kosteczką...

Wszystko czego potrzebujesz do wyczyszczenia szyby piekarnika to tabletka do zmywarki (lub dwie) i miska z ciepłą wodą. Co ważne: upewnij się, że niezależnie od marki, której używasz, posiadasz sprasowane kostki (tabletki) w proszku, a nie żelowe kapsułki.

Jak wyczyścić szybę piekarnika kostką do zmywarki?

Zanurz kostkę w ciepłej wodzie. Trzymaj ją na tyle długo, aby wchłonęła trochę wody, ale nie na tyle długo, aby zaczęła się kruszyć. Następnie po prostu użyj takiej tabletki do szorowania.

Nie potrzebujesz do tego nawet gąbki. Połóż tabletkę płasko i użyj dłoni, aby poruszać tabletką w okrężnych ruchach i szorować plamy. Zanurz tabletkę ponownie, jeśli zacznie wysychać. Działa to dobrze na szkle i jest również skuteczne na otaczającej metalowej części drzwi piekarnika (ale może być w tym przypadku konieczne zastosowanie nieco większego nacisku). Kiedy skończysz, wytrzyj pozostałości wilgotną szmatką. I to już wszystko. Drzwi Twojego piekarnika będą lśnić czystością jak nigdy. Prawda, że nie mogło to być prostsze w wykonaniu?

Jak wyczyścić szybę piekarnika tabletką do zmywarki Fot. Hacks with Christina / youtube
Jak wyczyścić szybę piekarnika tabletką do zmywarki Fot. Hacks with Christina / youtube

Dlaczego to działa?

Tabletki do zmywarki składają się ze skoncentrowanego detergentu do zmywarki i dają Ci gwarancję, że usuniesz nawet trudny, mocno oporny tłuszcz. Do tego pozostawiają Twoje naczynia lśniące. Tak już po prostu jest, że silne środki czyszczące działają również na tłuszcz z piekarnika i plamy z jedzenia. Zwłaszcza, że tabletki potrafią usunąć nawet zapieczone jedzenie, a plamy z piekarnika są zdecydowanie jednymi z najtrudniejszych.

Dodatkowo kostki do zmywarki mają powierzchnię ścierną, która pomaga usunąć owe przywarte plamy, ale jest na tyle delikatna, że nie rysuje szkła piekarnika. Jak więc sam widzisz idealnie nadają się do takiego czyszczenia. Oczywiście sprawdza się także przy innych, podobnych powierzchniach, które z jednej strony wymagają szorowania, z drugiej odrobiny delikatności.

Często w drzwiach piekarnika jest przycisk, który ułatwia wyjęcie szyby do umycia. Wykorzystaj to :)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także