PoradyJak wyczyścić zalany palnik gazowy? 3 najprostsze sposoby krok po kroku

Jak wyczyścić zalany palnik gazowy? 3 najprostsze sposoby krok po kroku

Jak wyczyścić zalany palnik gazowy? 3 najprostsze sposoby krok po kroku
06.06.2022 14:16

Są osoby, które nie potrafią rozstać się ze swoimi kuchenkami gazowymi i nie zamieniłyby je na inny sprzęt. Jednak czasami trudno utrzymać je w czystości. Jak wyczyścić zalany palnik gazowy?

Na froncie walki z brudem

Podczas gotowania zdarzają się wypadki i wieczorem kuchenka gazowa może wyglądać jak pole po stoczonej walce. Rozlany tłuszcz, zaschnięte zanieczyszczenia czy pozostałości po wykipianym mleku nie nastrajają optymistycznie. Jak poradzić sobie z brudem? W rzeczywistości jest to łatwiejsze niż przypuszczasz. ;)

Obraz

Trop Facile / youtube[/caption]

Jak wyczyścić zalany palnik gazowy? Metoda na płyn

Najpierw poczekaj, aż używane palniki ostygną. Następnie zdemontuj je i umieść w misce z roztworem ciepłej wody oraz płynu do naczyń. Odczekaj kilkanaście minut i przystąp do szorowania. Płyn jest dobrym odtłuszczaczem, a szczoteczka pomoże pozbyć się uporczywych i zaschniętych zabrudzeń.

user15285612/freepik
user15285612/freepik

Czyszczenie palników gazowych octem

Drugi sposób czyszczenia ucieszy każdego ekologa. ;) Zagotuj ocet z wodą w proporcjach 3:1. Do gorącego roztworu włóż palniki i poczekaj aż płyn całkowicie wystygnie. Następnie wyjmij palniki z octu. Jeśli pozostały na nich drobne zabrudzenia, to usuń je szczoteczką lub gąbką.

Obraz

Trop Facile / youtube[/caption]

Jak wyczyścić zalany palnik gazowy za pomocą sody?

Zalany palnik gazowy wyczyścisz także za pomocą sody oszczędzonej. Połącz ją z ciepłą wodą i wykonaj pastę. Gotowy produkt nałóż na palniki. Odczekaj kilka minut. Następnie pastę usuń szczoteczką, lub druciakiem, a palniki dokładnie umyj.

Obraz

Trop Facile / youtube[/caption]

Wycieranie do sucha

Bardzo ważna rzeczą jest to, aby po każdym myciu dokładnie wytrzeć wszystkie palniki. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zardzewieją i będą służyły Ci jeszcze przez długie lata.

Obraz

Trop Facile / youtube[/caption]

Jakie są Twoje patenty na mycie zalanych palników?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także