PoradyLajfhaki4 zastosowania fusów z kawy, o których mogłeś nie wiedzieć

4 zastosowania fusów z kawy, o których mogłeś nie wiedzieć

jak wykorzystać fusy z kawy fot. freepik
jak wykorzystać fusy z kawy fot. freepik
07.08.2023 19:02

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpocząć dzień bez kubka kawy. To po nocy dodatkowy zastrzyk energii. Fusy powstałe z niej nie muszą lądować w koszu! Oto triki nurtu zero waste na to, jak wykorzystać fusy z kawy. Będziesz pozytywnie zaskoczony, widząc, ile mają zastosowań!

Kawa ma dobroczynne działanie na nasz organizm. Nie tylko nas pobudza, ale też aktywuje nasz metabolizm do lepszej pracy. Dlatego po jej wypiciu biegniemy do toalety. Fusy z kawy możesz zastosować, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Zobacz, w jaki sposób.

Jak wykorzystać fusy z kawy?

Dla nas natura to samo dobro. Dlatego staramy się, w każdej sferze życia korzystać z tego, co naturalne. Unikamy jak ognia szkodliwej chemii oraz marnowania jedzenia czy innych  rzeczy. Nie tylko w ten sposób dbamy o planetę, ale też sporo zaoszczędzamy na mniejsze lub większe przyjemności. Ty również tak możesz. Zdradzimy ci dziś naturalne triki na to, jak wykorzystać fusy z kawy. Mogłeś nie mieć pojęcia, że można je użyć na tak wiele sposobów! Oto i one:

  • wyczyścisz nimi garnki

ten trik z pewnością wykorzystają miłośnicy gotowania. Za pomocą fusów z kawy usuniesz plamy na patelniach i garnkach. Połącz je z wodą i nanieś na gąbkę, powstały peeling usunie mocne zabrudzenia.

  • usuniesz nieprzyjemne zapachy

patent ten użyj w lodówce, która przesiąkła różnymi brzydkimi i zmieszanymi zapachami jedzenia. Włóż do niej miseczkę z suchymi fusami, pochłoną one wszystkie aromaty, również w szafkach.

  • zastosuj na zarysowane meble

ciemne meble z rysami, zamaskujesz w prosty sposób. Wymieszaj fusy z wodą i powstałą pastą pokryje zarysowane miejsca i zostaw na kilka minut, a potem zetrzyj. W ten sposób je zakamuflujesz.

  • posyp nimi rośliny

fusy z kawy zawierają wiele odżywczych składników, dlatego są świetną podstawą pod naturalny nawóz. Podsyp nimi azalie, rododendrony, hortensje, tuje, paprocie, magnolie i borówki - będą mocno rosły!

Obraz

Właściwości kawy

Picie tego napoju pozytywnie wpływa na nasz organizm. Przede wszystkim przyspiesza metabolizm i poprawia perystaltykę jelit. Działa też dobrze na układ krążenia. Ponadto zbadano, że picie kawy zmniejsza ryzyko wystąpienia kamicy żółciowej u mężczyzn, a także zachorowania na chorobę Parkinsona, raka jelita i wątroby, cukrzycę typu I, marskość wątroby. Ogranicza też rozwój próchnicy. Dlatego warto pić filiżankę kawy dziennie.

opened coffee pod on wooden table or capsula de cafe
opened coffee pod on wooden table or capsula de cafe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także