PoradyPodpal szczoteczkę do zębów. Zyska nowe życie!

Podpal szczoteczkę do zębów. Zyska nowe życie!

Jak można wykorzystać starą szczoteczkę? Fot. Genialne.pl
Jak można wykorzystać starą szczoteczkę? Fot. Genialne.pl
31.08.2023 10:31

Zwykle używamy jej do mycia zębów, ale wystarczy znajomość prostych trików, by zmienić ją w bardzo przydatne narzędzie. Podpowiadamy, jak wykorzystać starą szczoteczkę. Ta wiedza może bardzo ułatwić ci utrzymanie porządku w domu.

Niewielki rozmiar i włoski, które idealnie nadają się do szorowania, sprawiają, że szczoteczka do zębów może przydać się nie tylko do utrzymania codziennej higieny. Kiedy już nie możesz myć nią zębów, wykorzystaj ją do zupełnie innych celów. Może mieć przynajmniej kilka różnych zastosowań.

Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

Aby mycie zębów dawało spodziewane rezultaty, należy regularnie wymieniać szczoteczkę. W przeciwnym razie namnożą się na niej bakterie, a włosie straci swoje właściwości. Dentyści raczą, by kupować nową szczoteczkę co 3 miesiące. W niektórych sytuacjach, np. kiedy przechodzisz infekcję, należy to robić jeszcze częściej (najlepiej od razu po chorobie). Choć po upływie 3 miesięcy szczoteczka nie nadaje się już do szorowania zębów, nie musisz jej wyrzucać. Możesz dać jej drugie życie i używać do sprzątania. W dalszej części artykułu podpowiadamy, jak wykorzystać starą szczoteczkę na kilka różnych sposobów.

Jak wykorzystać starą szczoteczkę do zębów? Fot. Freepik
Jak wykorzystać starą szczoteczkę do zębów? Fot. Freepik

Jak wykorzystać starą szczoteczkę?

Aby wykorzystać potencjał starej szczoteczki do zębów, weź zapalniczkę i podgrzej jej szyjkę nad płomieniem (zachowaj sporą odległość od główki). Rozgrzany plastik możesz wyginać w dowolnym kierunku. Jeśli chcesz wykorzystać szczoteczkę do wygodnego mycia zakamarków w ramach okiennych, odepchnij główkę do tyłu tak, by tworzyła z rączką kąt 90°. Jeśli natomiast potrzebujesz urządzenia, które dotrze w trudno dostępne miejsca pod krawędzią muszli sedesowej, wygnij główkę w drugą stronę, by była pochylona w kierunku rączki (również pod kątem 90°). W ten prosty sposób wygodnie umyjesz miejsca, które dotychczas sprawiały podczas domowych porządków spore problemy.

Jak wykorzystać starą szczoteczkę do sprzątania? Fot. Ganialne.pl
Jak wykorzystać starą szczoteczkę do sprzątania? Fot. Ganialne.pl

Do czego jeszcze może się przydać stara szczoteczka?

Wygięta szczoteczka do zębów może okazać się nieocenionym narzędziem. Są jednak również inne, niewymagające takich "przeróbek" sposoby, by wykorzystać starą szczoteczkę do zębów.

  • Szczoteczka może pomóc wyszorować inne trudno dostępne miejsce, np. odpływ kuchennego zlewu. Aby lepiej się do tego nadawała, obetnij pod kątem część włosków od góry. Dzięki temu ich kształt będzie lepiej dostosowany do zaokrąglonych krawędzi.
  • Używaj szczoteczki do czyszczenia klawiatury laptopa. Raz w tygodniu wymiataj nią wszystkie nieczystości spomiędzy klawiszy.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także