PoradyJak wypoziomować pralkę? Zrobisz to sam bez najmowania fachowca

Jak wypoziomować pralkę? Zrobisz to sam bez najmowania fachowca

Jak wypoziomować pralkę? Fot. Youtube/MrWashyWashy
Jak wypoziomować pralkę? Fot. Youtube/MrWashyWashy
Manuel
14.04.2023 15:15

Właściwe ustawienie pralki powinno być pierwszą rzeczą, jaką zrobisz po zakupie. Dzięki temu unikniesz problemów z przemieszczaniem się urządzenia w trakcie jego pracy i hałasem, jaki to często stwarza. Podpowiemy ci, jak samemu wypoziomować pralkę bez pomocy fachowca.

Wypoziomowanie pralki jest łatwiejsze, niż myślisz. Nie ma sensu płacić za to żadnemu fachowcowi. Za chwilę przeprowadzimy cię przez ten czynność krok po kroku. To bardzo ważne, aby tego zabiegu przy montażu nowej pralki nie pominąć, bo zapewni ci to nie tylko spokojniejsze noce, ale i wpłynie pośrednio na jakość prania.

Jak wypoziomować pralkę? Czy na pewno zapewniłeś jej dość przestrzeni?

Do wypoziomowania pralki będziesz potrzebował jedynie dwóch rzeczy: poziomicy i uniwersalnego klucza nasadowego. Poziomowanie w gruncie rzeczy polega na regulacji nóżek urządzenia. Jednak zanim do tego dojdziesz, to kluczowy jest wybór odpowiedniego podłoża. Zwróć uwagę na to, że musi ono być w pełni płaskie, bez żadnych wgłębień czy uniesień. Częstym błędem, który ludzie na tym etapie popełniają, jest też ustawienie pralki zbyt blisko ścian. Kończy się to tym, że urządzenie w tracie swojej pracy nieustannie o nie trzaska. Problemem z tym związanym są nie tylko obicia, ale także to, że pralka może z czasem zacząć mniej efektywnie prać. Ciągłe obijanie się o ściany zaburza cykle, podczas których pranie wiruje.

jak wypoziomować pralkę, fot. getty images
jak wypoziomować pralkę, fot. getty images

Regulujemy nóżki — czyli najtrudniejszy etap poziomowania pralki

Jeśli już zapewniłeś pralce potrzebną jej przestrzeń, to możesz przejść dalej. Połóż na górze urządzenia poziomicę. Jej oczko powinno znajdować się dokładnie pośrodku, niezależnie od tego, w jakim miejscu na pokrywie ją położysz (wcale nie musi to być jedynie na środku). Jeśli tak nie jest, to musisz wyregulować nóżki urządzenia. Tu czasami konieczne jest sięgnięcie po instrukcję obsługi pralki, gdyż w różnych modelach robi się to nieco inaczej. Będzie ci tutaj potrzebny wspomniany wcześniej klucz nasadowy — za jego pomocą odkręcisz/przykręcisz nóżki na odpowiednią wysokość. I to właściwie wszystko, co potrzebujesz wiedzieć w kwestii samodzielnego wypoziomowania pralki. Prawda, że to zaskakująco proste?

jak wypoziomować pralkę, fot. getty images
jak wypoziomować pralkę, fot. getty images

Wymieszaj dwa składniki i namocz firanki. Trik na wybielanie bez wybielacza!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także