PoradyJak wysłać pinezkę ze smartfonu z Androidem? Instrukcja krok po kroku

Jak wysłać pinezkę ze smartfonu z Androidem? Instrukcja krok po kroku

Jak wysłać pinezkę ze smartfonu z Androidem? Instrukcja krok po kroku
Manuel

08.06.2022 08:18, aktual.: 08.06.2022 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób nie wie, jak wysłać pinezkę Android. A jest to przecież bardzo prosty i wygodny sposób na zaznaczenie sobie ciekawych/ważnych miejsc, czy udostępnienie swojej lokalizacji komuś bliskiemu. Oczywiście zaraz powiemy Ci krok po kroku, jak to zrobić.

Co to jest pinezka w telefonie?

Pinezka to z pewnością bardzo przydatna funkcja w Google Maps. Pozwala zaznaczyć dowolną lokalizację i ją zapamiętuje. W oparciu o to możesz sobie ułożyć plan zwiedzania, albo wyznaczyć swoją własną trasę dla samochodu. Oczywiście możesz też po prostu wskazać komuś znajomemu miejsce, gdzie jesteś lub do którego chcesz się udać.

Jak wysłać pinezkę - Android

Przede wszystkim upewnij się, czy masz włączony internet i lokalizację (ta druga nie jest konieczna, ale automatycznie ustawi mapę na obszarze, w którym się znajdujesz)

arch. pryw.
arch. pryw.

Wybierz lokalizację

Znajdź lokalizację, na której chcesz umieścić pinezkę, wyszukując adres w polu u góry ekranu lub poruszając się po mapie.

arch. pryw.
arch. pryw.

Zaznacz pinezkę

Dotknij i przytrzymaj miejsce, w które chcesz "wbić" pinezkę. Wtedy na pasku wyszukiwania w górnej części ekranu zostaną wyświetlone współrzędne miejsca, w którym została umieszczona pinezka. A w dolnej części ekranu - nazwa opisująca ogólny obszar wokół.

arch. pryw.
arch. pryw.

Zmiana miejsca zaznaczonego pinezką

Jeśli chcesz zmienić miejsce, w którym znajduje się pinezka, po prostu dotknij i przytrzymaj nową lokalizację, w której ma się znaleźć pinezka.

arch. pryw.
arch. pryw.

Opcja udostępniania

Wybierz ikonę "Udostępnij" w dolnej części ekranu, gdzie pojawiła się nazwa miejsca. Przesuń pasek w bok, jeśli jej nie widzisz. a będziesz mógł wysłać pinezkę bezpośrednio do jednego z kontaktów.

arch. pryw.
arch. pryw.

Jak udostępnić pinezkę znajomym?

W tym miejscu zostanie wyświetlona lista najczęściej używanych kontaktów. Kliknij ikonę ich profilu, aby móc wysłać im pinezkę bezpośrednio z aplikacji. Możesz także wyszukać nazwisko w książce adresowej, korzystając z paska wyszukiwania.

arch. pryw.
arch. pryw.

Jak wysłać pinezkę w sms?

Kliknięcie przycisku "więcej" spowoduje wyświetlenie informacji o sposobach wysyłania przypinek. Pokażą się opcje za pomocą "wiadomości tekstowej" lub innych zainstalowanych aplikacji, takich jak np. Telegram.

arch. pryw.
arch. pryw.

Zapisywanie pinezki

Aby zapisać pinezkę na później, wystarczy nacisnąć ikonę "Zapisz" obok opcji "Udostępnij" u dołu ekranu. Wtedy pojawią się opcje zapisania lokalizacji na liście. Dostępne są cztery domyślne opcje listy: Miejsca oznaczone gwiazdką, Ulubione, Chcesz iść oraz Plany podróży. Wystarczy zaznaczyć wybraną z nich.

arch. pryw.
arch. pryw.

Własne listy z miejscami

Możesz także utworzyć własną, zupełnie nową listę. Dotknij + Nowa lista u góry ekranu. Pojawi się pole tekstowe, w którym możesz wpisać nazwę listy. Oczywiście możesz także wybrać jedno z trzech ustawień dotyczących tego, kto może przeglądać i edytować listę. Wybierz opcję Prywatna, Współdzielona lub Publiczna, naciskając jeden z trzech przycisków.

arch. pryw.
arch. pryw.

Jak udostępnić lokalizację w telefonie drugiej osobie, aby znalazła Cię na swojej mapie

Jeśli chcesz komuś udostępniać swoją bieżącą lokalizację przez dłuższy czas, jak to zrobić, aby Twoi znajomi mogli Cię widzieć na swojej mapie i jak zakończyć udostępnianie bieżącej lokalizacji, o tym wszystkim przeczytasz TUTAJ

Wiesz już, jak wysłać pinezkę Android? No to do dzieła!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także