PoradyKażda pralka potrafi wysuszyć pranie. O tej funkcji wiele osób nawet nie wie

Każda pralka potrafi wysuszyć pranie. O tej funkcji wiele osób nawet nie wie

Każda pralka potrafi wysuszyć pranie. O tej funkcji wiele osób nawet nie wie
Manuel

02.03.2023 14:51, aktual.: 03.03.2023 07:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suszenie ubrań w pralce jest możliwe nawet w starszych urządzeniach, jeśli wykorzystasz do tego pewien prosty trik. Dzięki temu łatwiej i szybciej wysuszysz ubrania bez korzystania z kaloryfera czy grzejnika.

Jak wysuszyć mokre ubrania w pralce?

W środku lata, czy nawet wiosny, kiedy na zewnątrz jest bardzo ciepło, suszenie ubrań nie stanowi problemu. Nawet jeśli robimy to we wnętrzu naszego domu. Problem pojawia się jednak w chłodniejszych miesiącach naszego roku. A tych niestety w naszym klimacie jest sporo. Bo jeśli jesteś zmuszony do suszenia ubrań w domu, to praktycznie zawsze po, a najlepiej i w trakcie, musisz przewietrzyć dane pomieszczenie. A to oznacza, że wpuszczasz sporą ilość zimnego powietrza, czego pewnie wolałbyś uniknąć, biorąc pod uwagę wysokość obecnych rachunków za prąd.

suszenie ubrań w pralce, fot. freepik
suszenie ubrań w pralce, fot. freepik

Najgorsze co możesz w takiej sytuacji zrobić to obłożyć mokrymi ubraniami grzejniki i nie wywietrzyć pomieszczenia. Bardzo szybko w pomieszczeniu uzbiera się w powietrzu duża ilość wilgoci, co jest bardzo niezdrowe dla dróg oddechowych. Czasem prowadzi także do pojawienia się czarnej pleśni w okolicach okien, a nawet na meblach. Dlatego zdecydowanie warto suszyć ubrania już w pralce. Najnowsze i najdroższe modele mają specjalne tryby, które na to pozwalają. Ale co zrobić, jeśli dysponujesz tylko "zwykłą" pralką, która takiej opcji nie ma? Istnieje pewna prosta sztuczka, która do pewnego stopnia pozwala Ci taki tryb zastąpić. Jej mankamentem jest jednak to, że sprawdza się praktycznie tylko w przypadku pojedynczych ubrań.

Trik na suszenie ubrań w zwykłej pralce

Jeżeli chcesz wysuszyć szybko jakieś ubranie, to po wypraniu go w pralce... wrzuć go ponownie do pralki. Ale tym razem nie dodawaj proszku, ani innych tego typu rzeczy. Jedyne co musisz dodać, oprócz samego ubrania, które chcesz wysuszyć, to średni lub duży ręcznik. Najlepiej taki, który potrafi wchłonąć dużo wody/wilgoci. Wrzuć go do środka z mokrym ciuszkiem i załącz pralkę. Ustaw jedynie tryb wirowania, najlepiej na możliwie najwyższych obrotach. Proces ten spowoduje, że ręcznik przejmie dużą część wilgoci z ubrania, a ono samo wyjdzie z pralki prawie że w całości suche (dużo zależy od materiału, z jakiego jest zrobione ubranie. Czym grubszy, tym mniej wody przejmie ręcznik).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także