PoradyLajfhakiJak wysuszyć pranie zimą bez suszarki? Każda pralka ma tę funkcję!

Jak wysuszyć pranie zimą bez suszarki? Każda pralka ma tę funkcję!

Suszenie ubrań w pralce. Fot. źródła własne / Freepik.com
Suszenie ubrań w pralce. Fot. źródła własne / Freepik.com
31.12.2022 13:20

Ten prosty trik sprawi, że oszczędzisz nie tylko czas, ale i sporo nerwów. Irytuje Cię pranie, które jesienią i zimą nie chce schnąć w mieszkaniu? Przeszkadza Ci suszarka pełna ubrań, o którą wciąż się potykasz, i która przysłania Twój dopracowany wystrój wnętrza? Te problemy będą tylko wspomnieniem, jeśli poznasz, jak proste i funkcjonalne jest suszenie ubrań w pralce.

Jak wysuszyć ubrania bez suszarki?

Nastawiłeś na najmocniejsze wirowanie, a wyciągnięte z pralki pranie i tak jest mocno wilgotne i ciężkie? Już wiesz, że minie kilka, a nawet kilkanaście godzin, zanim wyschnie. A co jeśli powiem Ci, że wcale nie musisz wyciągać tkanin z pralki, aby je wysuszyć? Zrobisz to w sprytny i bardziej skuteczny sposób!

Home laundry. Blonde woman loading clothes into washing machine  in home
Home laundry. Blonde woman loading clothes into washing machine in home

Jak suszyć pranie w pralce?

Czy wiesz, że to urządzenie ma funkcję nie tylko prania, ale i suszenia? Mało tego, ukryta funkcja pozwoli Ci wysuszyć ciuchy o wiele szybciej i efektywniej, niż w tradycyjny sposób. Zostaw bęben na wpół załadowany mokrym praniem i dołóż do niego suchy duży ręcznik. Włącz wirowanie na najwyższą wartość i voilà! Po skończonej pracy wyciągniesz z urządzenia wysuszone pranie, ponieważ jego wilgoć zostanie pochłonięta przez ręcznik.

Nie czekaj, czym prędzej wypróbuj ten trik! Zrobiło to już wielu internautów, którzy nie mogą się nachwalić tej metody – dołącz do ich grona ;)

woman with color clothes near washing machine
woman with color clothes near washing machine

Jeśli raz na jakiś czas skorzystasz jednak z tradycyjnego suszenia, pamiętaj o kilku złotych zasadach gwarantujących szybsze schnięcie:

  1. Mocno strzepnij i rozprostuj każdą rzecz przed powieszeniem.
  2. Pamiętaj o zachowaniu jak największych możliwych odstępów pomiędzy wiszącymi tkaninami.
  3. Wieszaj ubrania tak, aby jak najbardziej zniwelować zagniecenia, np. koszula niech będzie przypięta do sznurka bokiem (wzdłuż szwu bocznego).
  4. Rozsuń wszystkie zamki i suwaki, a kieszenie wyciągnij.
  5. Nie susz ubrań ciężkich razem z lekkimi.
  6. Zadbaj o dobrą wentylację w pomieszczeniu, w którym stoi suszarka.
  7. Bezwzględnie pamiętaj o jego wietrzeniu! Tam, gdzie regularnie wpuszczane jest świeże powietrze, pranie wyschnie szybciej i będzie ładniej pachniało. To działa też w drugą stronę - otwierając okna na oścież pozbędziesz się czasem mocnego zapachu detergentów do prania.

Chcesz szybko wysuszyć swetry bez ryzyka, że się ponaciągają? Poznaj ten sprytny trik, który świetnie się sprawdza i nie wymaga użycia prądu! Równie pomocne są sposoby na suszenie prania bez suszarki!

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Skuteczne metody na nieprzyjemne zapachy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także