PoradyJak wzmocnić sygnał i zasięg Wi-Fi? Proste sztuczki bez wzywania specjalisty

Jak wzmocnić sygnał i zasięg Wi‑Fi? Proste sztuczki bez wzywania specjalisty

Jak wzmocnić zasięg Wi-Fi? Fot. genialne.pl
Jak wzmocnić zasięg Wi-Fi? Fot. genialne.pl
Manuel
12.02.2023 09:18

Jeśli mieszkasz w dużym mieszkaniu, to może się zdarzyć, że będziesz miał problemy z za słabym Wi-Fi. Na szczęście jest kilka prostych sztuczek, które bez fachowej wiedzy pozwalają go poprawić. Pokażemy Ci jak wzmocnić sygnał i zasięg Wi-Fi.

Jak wzmocnić sygnał i zasięg Wi-Fi?

Wiele rzeczy może wpływać na sygnał i zasięg Wi-Fi, ale na szczęście istnieje kilka naprawdę łatwych sztuczek, które mogą znacznie polepszyć jego działanie.

#1 Trzymaj router na półce

Routery lepiej wysyłają sygnał do ​​rzeczy, które są pod nimi. Niezbyt dobrze natomiast nadają się do wysyłania sygnału w górę, więc poszukaj miejsca, które znajduje się nad ziemią, aby tam trzymać router. Jakakolwiek górna półka regału świetnie tutaj się sprawdzi.

#2 Odsuń inne przedmioty od swojego routera

Wszystko pomiędzy routerem a urządzeniem osłabia sygnał. Obiekty, które powodują najwięcej zakłóceń to wszelki beton, metal, a poza tym telefony bezprzewodowe i mikrofalówki. Jednak nawet drewno, woda i cegła może wchłonąć sygnał Wi-Fi i zmniejszyć zasięg. Kiedy umieszczasz swój router, unikaj umieszczania go na podłodze, obok okna lub w pobliżu ściany zewnętrznej. Unikaj przechowywania routera wewnątrz zamkniętej szafki.

jak wzmocnić zasięg WiFi, fot. freepik
jak wzmocnić zasięg WiFi, fot. freepik

#3 Skieruj anteny w górę

Anteny pomagają kierować sygnał z Wi-Fi. Wygnij anteny tak, żeby wskazywały prosto do góry, aby sygnał rozprzestrzenił się równomiernie w całym domu. Jeśli to nie działa, po prostu spróbuj obrócić antenę w kierunku miejsca gdzie jest kłopot z połączeniem, aby zobaczyć, czy zasięg się poprawi. Jeśli na Twoim routerze nie ma widocznych anten wewnętrznych, to znaczy, że ma on antenę wewnątrz. Takie anteny zwykle są bardzo słabe. Warto wtedy rozważyć dokupienie anten zewnętrznych o ile Twój router ma możliwość ich zainstalowania.

#4 Odłącz nieużywane urządzenia

Wszystkie urządzenia podłączone do internetu  zużywają przepustowość Twojego routera. Nawet jeśli ich w praktyce nie używasz, to "zjadają" sygnał WiFi. Spróbuj odłączyć lub wyłączyć wszystkie urządzenia, których tak naprawdę nie używasz do korzystania z internetu.

#5 Umieść folię po jednej stronie routera

Folia odbija sygnał Wi-Fi i wzmacnia go. Owiń kawałek folii aluminiowej wokół małego kawałka kartonu, a następnie połóż na ściance w pobliżu routera. Sygnał z Twojego WiFi odbije się od folii aluminiowej i zwiększy zasięg, a tym samym prędkość sieci (jeśli coś ją spowalnia).

Ukryte triki z wyszukiwarką GOOGLE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także