PoradyDługi gwóźdź wystarczy, by zapobiec włamaniom do mieszkania

Długi gwóźdź wystarczy, by zapobiec włamaniom do mieszkania

Długi gwóźdź wystarczy, by zapobiec włamaniom do mieszkania
Redakcja
04.11.2022 08:30

Jak zabezpieczyć zamek w drzwiach przed włamaniem? Prosty trik z gwoździem dodatkowo zabezpieczy drzwi przed narzędziami włamywaczy.

Jak zabezpieczyć zamek w drzwiach przed włamaniem?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele systemów antywłamaniowych, jeśli jednak nie masz możliwości zainstalowania ich, to ten sposób sprawdzi się idealnie. Oczywiście musisz pamiętać, że nigdy nie będziesz mieć 100 % pewności, że Twój dom jest zabezpieczony przed włamaniem, ale możesz sprawić, że będzie on bezpieczniejszy i to w bardzo prosty sposób.

Wielu złodziei wchodzi do mieszkań za pomocą wyłamania drzwi. Najczęściej wystarczy mocny kopniak lub dwa i złodziej znajduje się wewnątrz naszego lokum.

Jest to wyjątkowo duży problem w blokach, gdzie drzwi wejściowe są cieńsze i lżejsze od tych instalowanych w domkach.

Obraz

Jednak wystarczy gwóźdź, by Twoje drzwi stały się bardziej wytrzymałe.

Większość drzwi ma krótsze śruby o standardowym rozmiarze. Jeśli zastąpisz je dłuższymi śrubami, sprawi to że płyta drzwi nie zostanie tak szybko i łatwo uszkodzona.

To proste działanie może zniechęcić złodzieja do wielokrotnego kopania w drzwi z kilku powodów. Przede wszystkim włamywacz się zmęczy lub zrobi sobie krzywdę. Dodatkowo kilkukrotne uderzenie w drzwi będzie wiązało się z narobieniem hałasu, a to może spowodować, że sąsiedzi zainteresują się jego źródłem. Złodziejom zazwyczaj zależy na czasie, więc jeśli w kilka chwil nie uda się wejść do mieszkania, rabuś może się zniechęcić.

Takie rozwiązanie warto zastosować w drzwiach, które łączą garaż z domem. Często są to mniej zbrojne drzwi. Gdy włamywacze próbują dostać się przez garaż do wnętrza domu, z łatwością mogą je staranować. Zainstalowanie w nich zamka z długimi śrubami może być dodatkową ochroną.

Również ten trik zalecany jest w domkach letniskowych oraz szopkach na ogródkach działkowych. Jeśli boisz się kradzieży pod twoją nieobecność, warto zastanowić się nad wzmocnieniem drzwi.

źródło: freepik.com
źródło: freepik.com

Jak zabezpieczyć zamek w drzwiach przed włamaniem? Zwróć również uwagę na klamki

W starym budownictwie często można spotkać klamki do drzwi wejściowych z widocznymi śrubami mocującymi. Takie rozwiązania nadają się do drzwi wewnątrz domu. Niestety, przy drzwiach wejściowych narażają nas na włamanie. Złodziej z łatwością może odkręcić osłonę klamki i majstrować przy zamku.

Niestety, takie klamki nadal można zobaczyć w starych drzwiach np. w blokach z wielkiej płyty, lub prywatnych domkach.

Zobacz sprytne triki, które przydają się zimą

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także