PoradyPapier jest za mały, by zapakować w nim prezent? Zawiń go w inny sposób

Papier jest za mały, by zapakować w nim prezent? Zawiń go w inny sposób

Papier jest za mały, by zapakować w nim prezent? Zawiń go w inny sposób
Manuel

23.12.2022 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pakowanie prezentów to coś co niektórzy uwielbiają, a inni nie znoszą. Co jednak zrobić, jeśli papier, w który zamierzaliśmy zapakować prezent przytniemy za krótko? Jest na to prosty sposób, który w wielu przypadkach pozwoli zneutralizować ten problem.

"A wydawało mi się, że taki kawałek akurat wystarczy..."

Każdy z nas to przeżywał - podczas pakowania prezentu odcinasz mniej więcej tyle papieru, ile uważasz za słuszne, ale potem odkrywasz, że oba brzegi irytująco nie stykają się na środku. W tym momencie zazwyczaj stajesz przed jedną lub dwiema opcjami - czy odłożyć papier o niewłaściwym rozmiarze na nieco mniejszy prezent? Czy może wyciąć kolejny pasek, aby wypełnić lukę i spróbować zamaskować swój błąd pomiarowy za pomocą ładnej wstążki?

A  może po prostu wyrzucić i - chcąc nie chcąc -  całkowicie zmarnować kawałek ładnego papieru? Zwłaszcza jeśli nic innego do niego nie wejdzie. Tak naprawdę żadne z tych rozwiązań z reguły nie wydaje się dobre. Ale czy masz jeszcze jakąś inną opcję? Dobra wiadomość jest taka, że rzeczywiście jest jeden super sposób, żeby poradzić sobie z taka sytuacją. Zła wiadomość jest taka, że działa on tylko i wyłącznie w określonych przypadkach. Zaraz zobaczysz dokładnie o co chodzi.

pakowanie prezentów, fot. freepik
pakowanie prezentów, fot. freepik

Ta sztuczka ułatwia pakowanie prezentów

Jeśli papieru, w który zamierzałeś zapakować prezent jest tylko nieco za mało, to możesz sobie z tym bardzo łatwo poradzić, o ile samo opakowanie z prezentem jest na dodatek kwadratowe (a tak na szczęście jest w większości przypadków). Wystarczy bowiem, że obrócisz prezent o kąt 90°, czyli innymi słowy na ukos tego, jak biegnie papier. To wydaje się banalnie proste, ale sam w mig zauważysz, że dzięki temu zmieścisz nieco większy prezent w ten sam papier. Dla ludzi wiedzących co nieco o matematyce i geometrii to może być oczywiste. Ale dla całej reszty ludzi ta sztuczka jest zwykle sporym zaskoczeniem.

Jeśli jesteś ciekaw jak to wygląda w praktyce, to obejrzyj ten filmik, który zdobył sobie niemałą popularność na TikToku:

Zobacz jak zapakować prezent w za mały papier dekoracyjny

Jego autorem i bohaterką jest Emily Norris, matka trójki dzieci, która co roku ma sporo prezentów do zapakowania. Jak wspomina w jednym z innych materiałów, pakowanie prezentów zawsze było dla niej utrapieniem i jedną z najmniej przyjemnych części przygotowań do świąt. Ale ta sztuczka sprawiła, że cała "zabawa" stała się dla niej nieco przyjemniejsza. Dla Ciebie też może okazać się bardzo pomocna w najbliższych dniach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także