PoradyTak złodzieje oznaczają mieszkania, które zamierzają okraść

Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które zamierzają okraść

Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które zamierzają okraść
Manuel
07.04.2023 17:23

W okresie przedświątecznym i świątecznym zdarza się niestety bardzo dużo włamań do domów. Warto wiedzieć jak złodzieje oznaczają mieszkania, bo pomoże ci to zachować czujność i się zabezpieczyć przed taka ewentualnością.

W światku złodziejskim istnieje od dawna skodyfikowany sposób oznaczania mieszkań, które warto lub nie warto okraść. Włamywacze bowiem często najpierw obserwują mieszkanie, a często wiele mieszkań na raz, a potem dopiero dokonują włamania. Nikt ci oczywiście nie może zagwarantować, że system znaków który tu pokażemy będzie użyty także w twoim przypadku, ale i tak warto wiedzieć jak złodzieje oznaczają mieszkania.

Symbole używane przez włamywaczy, czyli jak złodzieje oznaczają mieszkania?

Jeżeli na drzwiach twojego mieszkania lub gdzieś w ich pobliżu pojawiły się jakieś dziwne symbole, to może to oznaczać, że twoje mieszkanie znajduje się pod obserwacją złodzieja lub grupy złodziei. Zadziwiająco wielu z nich używa dokładnie tego samego systemu. Większość z nich prawdopodobnie poznała go w więzieniu. Oto stosowane w nim oznaczenia:

jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images
jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images

Pięć kółek

Rabusie wiedzą, że w twoim mieszkaniu znajduj się drogocenne przedmioty i/lub pieniądze. Ten symbol powinien cię najbardziej zaniepokoić, bo oznacza, że tylko czekają na dogodny moment, aby cię obrabować. Pozostań więc bardzo czujny i dobrze by było również byś skontaktował się z policją. Mogą udzielić ci wielu cennych wskazówek, a nawet zwiększyć liczbę patroli w twojej okolicy, co może odstraszyć potencjalnych przestępców.

Krzyżyk

Oznacza to "tylko" tyle, że twój dom znajduje się pod obserwacją włamywaczy, ale nie jest dla nich jeszcze jasne, czy warto go napaść czy nie. Także i w tym przypadku warto zwiększyć czujność i skontaktować się z policją.

Przekreślone kółko

Przypuszczalnie możesz odetchnąć z ulgą - symbol ten oznacza, że ktoś z włamywaczy ocenił, że w twoim mieszkaniu nie ma nic drogocennego, ani nie ma pieniędzy, które warte byłyby ryzyka włamania się do środka. Musisz jednak mieć świadomość, że złodzieje mogli narysować ten symbol np. dla zmylenia cię.

jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images
jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images

Odwrócona literka Y lub alfa

Jest to wskazówka, która mówi o tym, że w mieszkaniu jest prawdopodobnie zamontowany alarm przeciwwłamaniowy i złodzieje to odkryli.

Zygzak

Rabusie wiedzą (lub przypuszczają), że w mieszkaniu jest strzegący go pies.

Trójkąt

W mieszkaniu jedynym lokatorem są samotne kobiety (jedna lub więcej)

Trik złodziei "na monetę". Tak teraz kradną samochody na parkingach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także