ZagadkiJaki kolor ma przyczepa kempingowa? Ta zagadka stała się przedmiotem sporu i podzieliła ludzi

Jaki kolor ma przyczepa kempingowa? Ta zagadka stała się przedmiotem sporu i podzieliła ludzi

genialne
genialne

22.06.2022 11:00, aktual.: 22.06.2022 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iluzje optyczne potrafią wprowadzić prawdziwy zamęt w głowie.  Czasami do tego stopnia, że nie jesteśmy pewni jaką barwę ma naprawdę dany przedmiot.

Pamiętasz historię buta, którego kolor budził kontrowersje? Wiele osób nie mogło zgodzić się ze sobą, co do jego barwy. Obecnie dużo emocji wzbudza pewna przyczepa kempingowa.

RetroViscountReno/tiktok
RetroViscountReno/tiktok

Kolorystyczne spory

Użytkownik Tiktoka, posługujący się pseudonimem RetroViscountReno, przeprowadził renowację przyczepy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego i sam fakt mógłby zainteresować co najwyżej miłośników majsterkowania. Jednak duże kontrowersje wywołał sam kolor przyczepy. To podzieliło wiele osób, które uważały, że sprzęt ma kolor biało-niebieski, biało-zielony lub nawet szaro-różowy.

Wszystko zależy od mózgu

Niezgodności w kwestii barwy danego przedmiotu są całkowicie normalne. To zjawisko nazywa się stałością kolorów lub dostosowywaniem barwnym. Mózg zdaje sobie sprawę z tego, że kolor w zależności od warunków oświetleniowych może się zmieniać. Przykładowo niebieskie buty w słoneczny dzień będą wyglądały inaczej, a oświetlone czerwoną czy zieloną żarówką jeszcze inaczej. Mózg za każdym razem stara się odtworzyć rzeczywistą barwę konkretnej rzeczy i ostatecznie jesteśmy zdani na jego zdolności interpretacyjne. ;)

Jaki kolor ma przyczepa według Ciebie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także