PoradyJeden produkt wystarczy, aby wyczyścić akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej

Jeden produkt wystarczy, aby wyczyścić akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej

Jak czyścić stal nierdzewną Fot. Genialne.pl
Jak czyścić stal nierdzewną Fot. Genialne.pl

29.08.2022 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elementy ze stali nierdzewnej bywają trudne w czyszczeniu. Widać na nich każde zabrudzenie, odciski pozostawione przez palce czy krople wody. Jak czyścić stal nierdzewną? Okazuje się, ze można sobie z tym poradzić w prosty sposób.

Stal nierdzewna to surowiec, który idealnie nadaje się do kuchni czy łazienki. Wykonywane są z nich okapy, zlewozmywaki, czajniki, lodówki, płyty grzewcze, armatura i wiele innych. Niestety dość szybko się brudzi i widać na niej wszelkie zacieki oraz ślady palców. Po drugie należy uważać podczas czyszczenia, aby nie porysować stalowych powierzchni.

Jak czyścić stal nierdzewną domowym sposobem?

Dobrym patentem jest użycie roztworu mydła z wodą. Przetrzyj nim wszelkie zabrudzone elementy. Na koniec możesz je dodatkowo wypolerować. Zamierzone efekty osiągniesz także stosując roztwór wody z sodą oczyszczoną lub sokiem z cytryny (bądź kwaskiem cytrynowym). Pamiętaj tylko o tym, aby do czyszczenia używać miękkich ściereczek a nie szorstkich gąbek.

Jak wyczyścić armaturę łazienkową?

Bardzo prostym sposobem jest zrobienie swojego własnego specyfiku do czyszczenia. Wymieszaj ocet z wodą w proporcji 20% octu na 80% wody. Następnie środkiem zwilż ściereczkę i zacznij przecierać armaturę łazienkową. Ten domowy detergent dobrze radzi sobie także z osadem z kamienia oraz rdzą. Natomiast wszelkie tłuste plamy szybko zlikwidujesz przecierając je ściereczką nasączoną spirytusem.

Jak czyścić stal nierdzewną, fot. Unsplash
Jak czyścić stal nierdzewną, fot. Unsplash

Jak czyścić metalowy pojemnik na szczotkę do WC?

W tym przypadku najlepsze efekty osiągniesz wykorzystując pastę do zębów. Nałóż ją na szczoteczkę w z miękkim włosiem i okrężnymi ruchami czyść pojemnik. Na koniec wytrzyj pastę za pomocą papierowego ręcznika.

Jak czyścić stal nierdzewną, fot. Genialne.pl
Jak czyścić stal nierdzewną, fot. Genialne.pl

Jak polerować elementy ze stali nierdzewnej?

Do polerowania najlepiej nada się zwykła oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek. Kilka jej kropel nałóż na ściereczkę i okrężnymi ruchami wcieraj tłuszcz w powierzchnię ze stali. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością oliwy, bo chromowane elementy mogą szybko stać się zbyt tłuste.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także