PoradyJednorazowa nakładka na deskę sedesową ma tę część w jednym celu. Nie odrywaj jej!

Jednorazowa nakładka na deskę sedesową ma tę część w jednym celu. Nie odrywaj jej!

Jednorazowa nakładka na deskę sedesową Fot. madeinchina / genialne.pl
Jednorazowa nakładka na deskę sedesową Fot. madeinchina / genialne.pl

18.08.2022 12:27, aktual.: 18.08.2022 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas korzystania z toalety publicznej nieodzowna jest jednorazowa nakładka na deskę sedesową Dzięki niej nie zarazimy się żadnymi mikroorganizmami. Czy jednak wiesz, jak używać jednorazową nakładkę na sedes?

Jak się okazuje cały czas powtarzany jest mit, iż to właśnie w toaletach  i na deskach sedesowych znajduje się największe skupisko bakterii i zarazków. Tymczasem nie jest to prawda. Badania dowiodły, że najbrudniejszym miejscem jest wyświetlacz naszego telefonu. Mało osób go czyści, a używamy go cały czas. Okazało się, że znajduje się tam 5 razy więcej bakterii niż na desce sedesowej.

Podobnie zabrudzone są pieniądze, klawiatura komputera, koszyki w sklepach spożywczych oraz gąbka kuchenna, którą zmywamy naczynia. Dodatkowo na tą listę trzeba dopisać wszelkiego rodzaju klamki, piloty od telewizorów, poręcze w środkach komunikacji publicznej, a także testery w sklepach kosmetycznych.

Jak używać nakładek na sedes?

Nakładka na deskę sedesową to tak naprawdę papierowa warstwa ochronna. Ma ona za zadanie zwiększyć komfort podczas korzystania z publicznych toalet. Dodatkowo chroni przed ewentualnym zakażeniem salmonellą,  pałeczką E. Coli czy też innymi drobnoustrojami.

Jednorazową nakładkę należy rozłożyć na desce sedesowej. Jeżeli Twój egzemplarz ma wyciętą środkową część, to koniecznie wpuść ją do muszli. Dzięki temu, po skorzystaniu z toalety, nie będziesz musiał jej usuwać rękami. Wystarczy, że spuścisz wodę, a strumień porwie nakładkę. Nie zapcha ona odpływu i rozpuszcza się szybciej niż papier toaletowy.

Jednorazowa nakładka na deskę sedesową, fot. Pinterest
Jednorazowa nakładka na deskę sedesową, fot. Pinterest

Nie układaj papieru na desce sedesowej

Nakładki są jeszcze mało rozpowszechnione i raczej ich ze świecą szukać w publicznych toaletach. Dlatego warto wyposażyć się we własne i nosić go zawsze w torebce lub kieszeni. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż układanie kawałków papieru toaletowego na muszli. Mogą na nim gromadzić się bakterie i zarazki. Wszystko dlatego, że większość osób nie zamyka deski sedesowej przed spuszczeniem wody. Wówczas drobnoustroje wystrzeliwują w powietrze i osiadają na sprzęcie łazienkowym, a także papierze toaletowym.

jednorazowa nakładka na deskę sedesową Fot. Freepik
jednorazowa nakładka na deskę sedesową Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także