Usuń naklejki z imieniem dziecka
Swojego czasu bardzo popularne stały się naklejki oznajmiające, jakie imię ma dziecko siedzące w aucie. Jak się okazuje to wręcz zaproszenie dla porywaczy i pedofili. Przestępca łatwo dowie się jak ma na imię maluch i dzięki temu szybciej zdobędzie jego zaufanie. Dodatkowo nie będzie musiał używać przemocy, aby zachęcić dziecko do oddalenia się z placu zabaw czy innego miejsca. Co więcej informacja o tym, że w samochodzie znajduje się potomek może dać przestępcy następujący przekaz: "mam dzieci, łatwo się rozpraszam i ciągle jestem zapracowany, więc moje auto będzie łatwo ukraść".
Dlaczego nie warto umieszczać naklejek na zderzakach?
Dodatkowo niektórzy ozdabiają swoje samochody naklejkami informującymi o tym:
- jakie miejsca na świecie zwiedziłem,
- jakie są moje zainteresowania,
- gdzie pracuję lub mieszkam.
To równie niebezpieczne działanie. Takie auta zwracają uwagę złodziei. Po pierwsze zdradzają szczegóły z Twojego życia i informują o tym, że np. często nie ma Cię w domu lub możesz trzymać w pojeździe wartościowe rzeczy (aparat, sprzęt elektroniczny, narty, kije golfowe). W związku z tym przestępca w pierwszej kolejności pokusi się o to, aby włamać się do Twojego auta lub je ukraść.
Personalizacja pojazdu
Natomiast niektórzy ludzie idą o krok dalej. Oni mocno personalizują swoje auta. Zalepiają całe drzwi przeróżnymi naklejkami bądź oklejają karoserię wybranymi wzorami. Po takim liftingu samochód może łatwo przeistoczyć się w zebrę czy gwieździste niebo. ;) Problem pojawia się w momencie, kiedy chcemy sprzedać pojazd. Jest mało prawdopodobne, że znajdziemy kupca na fantazyjnie oklejony samochód. Natomiast już samo usuwanie naklejek to proces ogromnie pracochłonny i nie zawsze kończy się pełnym sukcesem.