PoradyJeśli masz takie naklejki na tylnej szybie natychmiast je zdejmij. Mogą bardzo zaszkodzić

Jeśli masz takie naklejki na tylnej szybie natychmiast je zdejmij. Mogą bardzo zaszkodzić

Naklejki na samochodzie mogą być niebezpieczne
Naklejki na samochodzie mogą być niebezpieczne

22.12.2022 13:30, aktual.: 22.12.2022 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lubisz naklejki na samochód? Chętnie ozdabiasz nimi swoje auto? Okazuje się, że taka praktyka może okazać się niebezpieczna. Przekonaj się dlaczego.

Usuń naklejki z imieniem dziecka

Swojego czasu bardzo popularne stały się naklejki oznajmiające, jakie imię ma dziecko siedzące w aucie. Jak się okazuje to wręcz zaproszenie dla porywaczy i pedofili. Przestępca łatwo dowie się jak ma na imię maluch i dzięki temu szybciej zdobędzie jego zaufanie. Dodatkowo nie będzie musiał używać przemocy, aby zachęcić dziecko do oddalenia się z placu zabaw czy innego miejsca. Co więcej informacja o tym, że w samochodzie znajduje się potomek może dać przestępcy następujący przekaz: "mam dzieci, łatwo się rozpraszam i ciągle jestem zapracowany, więc moje auto będzie łatwo ukraść".

Obraz

Dlaczego nie warto umieszczać naklejek na zderzakach?

Dodatkowo niektórzy ozdabiają swoje samochody naklejkami informującymi o tym:

  • jakie miejsca na świecie zwiedziłem,
  • jakie są moje zainteresowania,
  • gdzie pracuję lub mieszkam.

To równie niebezpieczne działanie. Takie auta zwracają uwagę złodziei. Po pierwsze zdradzają szczegóły z Twojego życia i informują o tym, że np. często nie ma Cię w domu lub możesz trzymać w pojeździe wartościowe rzeczy (aparat, sprzęt elektroniczny, narty, kije golfowe). W związku z tym przestępca w pierwszej kolejności pokusi się o to, aby włamać się do Twojego auta lub je ukraść.

Naklejki na samochód, fot. Unsplash
Naklejki na samochód, fot. Unsplash

Personalizacja pojazdu

Natomiast niektórzy ludzie idą o krok dalej. Oni mocno personalizują swoje auta. Zalepiają całe drzwi przeróżnymi naklejkami bądź oklejają karoserię wybranymi wzorami. Po takim liftingu samochód może łatwo przeistoczyć się w zebrę czy gwieździste niebo. ;) Problem pojawia się w momencie, kiedy chcemy sprzedać pojazd. Jest mało prawdopodobne, że znajdziemy kupca na fantazyjnie oklejony samochód. Natomiast już samo usuwanie naklejek to proces ogromnie pracochłonny i nie zawsze kończy się pełnym sukcesem.

13 pomysłowych trików, które przydają się kierowcom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także