PoradyLajfhakiJeśli tak wstawiasz deskę do zmywarki, naczynia zawsze będą niedomyte!

Jeśli tak wstawiasz deskę do zmywarki, naczynia zawsze będą niedomyte!

Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne
Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne

12.11.2022 20:32, aktual.: 12.11.2022 21:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odpowiednie ułożenie zawartości w zmywarce ma ogromne znaczenie! Od tego zależą rezultaty całego mycia! Dla każdego rodzaju naczyń przewidziane jest osobne miejsce, czego trzeba bezwzględnie przestrzegać. Czy zdarzyło Ci się, że kiedy w zmywarce myła się między innymi deska do krojenia, to tabletka została niedokładnie rozpuszczona, a naczynia okazały się być niedomyte? To na pewno wina złego ułożenia deski! Zatem jak ułożyć deskę w zmywarce?

Czy deskę do krojenia można myć w zmywarce?

Oczywiście! W zależności jednak od tego, z jakiego materiału jest wykonana. Pod żadnym pozorem nie można wkładać do zmywarki ani drewnianej deski, ani żadnych innych drewnianych naczyń czy sztućców. Zamiast tego wykorzystaj sprawdzony domowy trik, na który nie wydasz więcej niż 2 złote!

Do zmywarki nadają się deski szklane (bardzo higieniczne, nie wchłaniające zapachów, odporne na działanie detergentów) i plastikowe.

A man in front of an open dishwasher takes out or puts down dishes.
A man in front of an open dishwasher takes out or puts down dishes.

Jak prawidłowo załadować zmywarkę, jeśli chcemy umyć też deskę do krojenia?

Górny kosz przeznaczony jest na wszelkiego rodzaju szklanki, kubki, kieliszki, małe miseczki i tym podobne. Pamiętaj, by układać je dnem do góry i w miarę możliwości pod skosem, aby woda mogła z nich swobodnie spływać!

W dolnym koszu umieść talerze małe i duże (zarówno płaskie, jak i głębokie), podstawki, garnki (również do góry dnem), patelnie i… deskę do krojenia. Talerze układaj pod skosem, co zapewni odpowiedni przepływ wody pomiędzy nimi. Zwykle właśnie razem z nimi układałeś deskę? To robiłeś duży błąd! Pewnie blokowała obrót górnego śmigła, przez co naczynia gorzej się wymyły!

Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne
Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne

Czy deskę powinno się umieszczać na samym przodzie kosza?

Absolutnie nie! Tym sposobem zablokujesz otwarcie pojemnika z tabletką lub kapsułką, przez co detergent nie rozprowadzi się we wnętrzu zmywarki. To też nie jest odpowiednie miejsce na deskę.

W takim razie gdzie ono jest?

Na samym tyle! Ułóż ją prostopadle do talerzy, jakby na tylnej ściance zmywarki. Tam nie przyblokuje ani śmigła, ani drzwiczek pojemnika z kapsułką.

Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne
Jak ułożyć deskę w zmywarce? Fot. Genialne

Skoro wiesz już, jak ułożyć deskę w zmywarce, to poznaj też sposób na brud i nieprzyjemny zapach!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także