PoradyJeśli znajdziesz taką dziwną szyszkę w choince. Natychmiast wynieś ją z domu!

Jeśli znajdziesz taką dziwną szyszkę w choince. Natychmiast wynieś ją z domu!

Jeśli znajdziesz taką dziwną szyszkę w choince. Natychmiast wynieś ją z domu!
06.12.2022 22:06

Już od samego początku grudnia myślimy o świętach. To zajmuje większość naszych myśli – jak się do nich przygotować, jakie prezenty dla bliskich kupić, jakie ozdoby dla domu wybrać na ten rok itd. Podejmujemy też wtedy decyzję co do rodzaju i wystroju naszej choinki. Tradycyjne ustrojenie, a może w jakimś konkretnym stylu – o tym będziemy myśleć później, najpierw należy zdecydować: żywa choinka czy sztuczna?

Wielu z nas przekonuje się do tej prosto z lasu, która – oprócz tego, że ma niepowtarzalny wygląd – dodatkowo roztoczy w naszym domu przepiękny zapach. Nie ma co się oszukiwać, robi dużo większe wrażenie niż ta sztuczna. Jednak należy liczyć się też z wadami takiego drzewka – często i obficie gubi igły oraz wymaga solidnej i ciężkiej doniczki. Jakie niedogodności spotkają nas jeszcze, jeśli wybierzemy żywą choinkę? Być może dużo gorsze…

Handsome man choosing a christmas tree in a greenhouse
Handsome man choosing a christmas tree in a greenhouse

Dziwna szyszka na choince – takiego dodatku sobie nie życzyliśmy!

Podczas zakupu żywej choinki, koniecznie obejrzyj ją dokładnie. Zwróć uwagę na to, co kryje się między jej gałęziami – sprawdź, czy nie zauważysz tam dziwnie wyglądającej szyszki. Niektórzy twierdzą, że przypomina orzecha włoskiego, inni zaś, że małego kotleta mielonego. Jeśli ją dostrzeżesz, nawet nie myśl, aby wybrać właśnie to drzewko! Lepiej przed wybraniem się na zakupy choinkowe, dobrze zapamiętaj wygląd tej właściwej szyszki, aby nie pomylić ją z czymś dużo gorszym...

A closeup shot of pine cones hanging on the tree
A closeup shot of pine cones hanging on the tree

Jeśli zaś jesteś już w posiadaniu żywej choinki i zauważysz taką „szyszkę”, kiedy drzewko gości na dobre w Twoim domu, jak najszybciej odetnij gałązkę z tym „dodatkiem” i wynieś do ogrodu.

Źródło: Erie County, Ohio / Facebook.com

Czym jest ta dziwna szyszka na choince?

To okropne, ale… gniazdem owadów, a najpewniej modliszek! Może w nim być od 100 do 200 jaj, z których w domowych warunkach wylęgnie się plaga modliszek, jeśli w porę go nie usuniesz. To bardzo inwazyjne szkodniki, których ciężko się pozbyć – wystarczy kilka godzin, by rozpełzły się dosłownie wszędzie!

Elegant girl buys a Christmas tree. Woman in a white knited sweater. Beautiful lady with dark hair.
Elegant girl buys a Christmas tree. Woman in a white knited sweater. Beautiful lady with dark hair.

Świąteczna choinka DIY ze wstążki za grosze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także