PoradyJeśli zrobisz to w nocy przed Wielkim Piątkiem, to przyciągniesz szczęście. To starodawny, magiczny rytuał Słowian

Jeśli zrobisz to w nocy przed Wielkim Piątkiem, to przyciągniesz szczęście. To starodawny, magiczny rytuał Słowian

magiczny rytuał na wielkanoc fot. freepik
magiczny rytuał na wielkanoc fot. freepik
Manuel
06.04.2023 19:27

Szczęściu zawsze warto sprzyjać, a nie tylko na nie biernie czekać. Dlatego na pewno nie zaszkodzi, jeśli w noc przed Wielkim Piątkiem odprawisz magiczny rytuał na Wielkanoc związany z wodą i starodawnymi wierzeniami naszych przodków.

Starodawny słowiański rytuał przed Wielkim Piątkiem - ale jak to?

Jak może wiesz wiele starodawnych, pogańskich świąt naszych słowiańskich przodków pokrywa się w roku kalendarzowym ze świętami obchodzonymi w Kościele Katolickim. Nie jest to przypadek, zostało to ustanowione celowo, aby tym łatwiej zachęcić ludzi do nowego wierzenia i nowych świąt. Jeśli obchodzili je w tym samym czasie, to nie mieli poczucia, że coś tracą. Starodawni Słowianie w jedną z nocy przypadających przed naszym Wielkim Piątkiem mieli zwyczaj kąpania się w wodach rzeki, stawu, jeziora po to, aby sprzyjało im szczęście. Do dziś wiele osób w naszym kraju tak robi. Często dzielą się w internecie tym, że to działa i rzeczywiście im przynosi pomyślność.

magiczny rytuał na Wielkanoc, fot. getty images
magiczny rytuał na Wielkanoc, fot. getty images

Magiczny rytuał na Wielkanoc - obmycie w wodzie przyniesie ci szczęście i pomyślność

Jeżeli chcesz, by w najbliższym czasie Fortuna ci sprzyjała, to musisz tak jak nasi przodkowie w którąś z nocy poprzedzających Wielki Piątek rytualnie wykąpać się w wodzie. Najlepiej, żeby to była woda zimna i pochodząca z naturalnego zbiornika - rzeki, stawu, jeziora, strumienia, etc. Jeżeli jest to niemożliwe, to może to być także zimna woda z kranu, choć może ona nie mieć już takiej samej mocy. Ważne jest, żeby taka kąpiel miała charakter rytualny, inaczej nie osiągniesz zamierzonego efektu. Nie jest to jednak nic trudnego ani skomplikowanego, oto jak taki rytuał przeprowadzić:

  • zacznij od oczyszczenia swoich myśli ze złej energii (czyli wszystkich negatywnych myśli i przeżyć);
  • wypowiedz w myślach lub szeptem intencję, zgodnie z którą bierzesz rytualną kąpiel. W tym przypadku twoim pragnieniem jest, aby ci sprzyjało szczęście (odnośnie intencji warto pamiętać, że nigdy nie mogą być one negatywne. Jeżeli podczas rytuałów podobnych do powyższego zdecydujemy się życzyć komuś źle, to zła energia, jaką wyślemy w świat, zamiast sięgnąć naszego celu, może wrócić do nas samych. I to ze zdwojoną siłą);
  • przed kąpielą możesz dodatkowo natrzeć ciało solą, jeśli chcesz wzmocnić działanie oczyszczające wody;
  • wykąp się w zimnej wodzie, cały czas skupiając się na intencji;
  • gdy poczujesz, że moment jest odpowiedni (dzieje się to intuicyjnie), wyjdź z wody. Następnie wytrzyj się z niej do sucha. Staraj się to robić bez pośpiechu, bo inaczej możesz obrazić dobroczynne duchy obecne przy rytuale.

5 pięknych DEKORACJI NA WIELKANOC - zrób to sam

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także