NewsyJezioro Coca-Cola przyciąga turystów z całego świata. Chcą je choć raz zobaczyć

Jezioro Coca-Cola przyciąga turystów z całego świata. Chcą je choć raz zobaczyć

Jezioro Coca Cola Fot. sacrecoeur1206 / Reddit
Jezioro Coca Cola Fot. sacrecoeur1206 / Reddit
Manuel

28.09.2022 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brazylijskie jezioro Coca-Cola to jedyny w swoim rodzaju zbiornik wodny jest absolutnym hitem wśród turystów z całego świata. Trudno się temu dziwić, bo kto nie chciałby mieć zdjęcia w tak wyjątkowym miejscu.

jezioro coca-cola, fot. instagram/lostbirdvn
jezioro coca-cola, fot. instagram/lostbirdvn

Jezioro Coca-Cola i jego bajeczne wody

Wiele osób uwielbia pić Coca Colę, ale czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie nurkowanie w jeziorze pełnym coca coli? Teraz możesz spełnić to marzenie w Brazylii. Jezioro Coca Cola, znane również jako Lagoa da coca cola, albo Araraquara niedawno zostało odkryte przez turystów.

Nietypowy kolor wody, jest efektem składu chemicznego ziemi znajdującej się na plaży i wody (są one bogate w jod i tlenek żelaza i zmieszane z pigmentem zawartym w podłożu). Araraquara znajduje się wewnątrz rezerwatu "Mata da Estrela". Przyroda i fauna, którą można zobaczyć w parku jest bardzo piękna i różnorodna. Jezioro otoczone jest białymi wydmami, które nie są zbyt wysokie, ale mimo to można się na nie wspinać. Naprawdę warto więc się tam wybrać.

jezioro coca-cola, fot. reddit
jezioro coca-cola, fot. reddit

"Naprawdę można w tych wodach pływać?"

Pomimo nietypowego koloru, woda  jest czysta i można w niej nurkować. Mieszkańcy regionu wierzą, że wody jeziora posiadają właściwości lecznicze i odmładzające. Nie potwierdziła tego jednak żadna międzynarodowa grupa naukowców, wiec trudno powiedzieć czy rzeczywiście tak jest. Możliwe, że to pozostałości jakichś miejscowych, indiańskich wierzeń. Nikt też jednak nie stwierdził, że wody te właściwości leczniczych nie mają.

coca-cola, fot. pinterest
coca-cola, fot. pinterest

Na wpół dzikie, "nieodkryte" miejsce

Jezioro Coca-Cola dopiero zdobywa sobie popularność i nie jest jeszcze masowo odwiedzane przez turystów. Rzadko kto o nim wie i ma stamtąd zdjęcia. Tym bardziej więc warto je odwiedzić.

Należy zaznaczyć, że w miejscu tym nie ma żadnej infrastruktury turystycznej. Ale za to można doskonale zrelaksować się w wodzie i cieszyć się otaczającą nas przyrodą. Aby tam dotrzeć należy przejść przez szlak w lesie przez 5 godzin lub przeżyć pełną przygód przejażdżkę miejscowymi "jeepami".

Jezioro Coca-Cola jest częścią rezerwatu "Mata da Estrela", który obejmuje prawie 2 039,93 hektarów. Swoją nazwę - w tłumaczeniu na polski "Gwiezdny Las" - bierze od swojego kształtu i bajecznej przyrody.

coca-cola, fot. pinterest
coca-cola, fot. pinterest

A tutaj przeczytasz o Szklanej Plaży w Kalifornii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także