PoradyLajfhakiJuż nie przepłacam za pralnię! Biorę pokrywkę i w try miga czyszczę dywan

Już nie przepłacam za pralnię! Biorę pokrywkę i w try miga czyszczę dywan

Jak wyczyścić dywan przy pomocy pokrywki? fot. genialne.pl
Jak wyczyścić dywan przy pomocy pokrywki? fot. genialne.pl
12.09.2023 13:31

Jak łatwo wyczyścić dywan, gdy nie masz dużego metrażu, aby go wywiesić, a koniecznie chcesz odświeżyć materiał? W tej sytuacji skorzystaj z triku, dzięki któremu za pomocą kuchennej pokrywki będziesz w stanie dobrze wyszorować dywan.

Osoby, które nie mają swojego ogródka, często borykają się z problemem czyszczenia dywanu, którego nie ma gdzie wywiesić. Aby go wyprać "na sucho", wystarczy pokrywka od garnka i mikstura myjąca. Poniżej tłumaczymy, jak się za to zabrać, gdyż trik jest niezwykle pomocny zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy liczyć na fachowe pranie.

Jak wyczyścić dywan na sucho?

Pranie dywanu wiąże się z kilkudniowym schnięciem — zwłaszcza, gdy nie ma dobrego przewiewu. Wiele osób nie może sobie na to pozwolić, a czyszczenie w pralni to spora suma do wydania, co również nie pociesza. Aby szybko odświeżyć dywan, musisz zadziałać dobrym detergentem, którego mała ilość rozwiąże sprawę. W tym przypadku najlepiej wykorzystać kapsułkę do prania, którą rozpuszczamy z niewielką ilością wrzącej wody. Następnie maczamy w miksturze ścierkę z mikrofibry i dobrze odciskamy — tak, by pozostała jedynie trochę wilgotna. Bierzemy kuchenną pokrywkę i nawlekamy ścierkę — od spodu ma powstać powierzchnia myjąca. Przecieramy dywan kilkukrotnie, co chwilę maczając i odciskając ściereczkę. Dywan będzie wilgotny, ale nie mokry, a detergent będzie miał szansę dotrzeć do wszystkich włókien. Po wyschnięciu zobaczysz znaczną różnicę w wyglądzie i w zapachu — będzie ładny i odświeżony.

Obraz

Czyszczenie tapicerki i mebli

Wiesz już, jak wyczyścić dywan, ale może zaskoczy cię fakt, że ten trik jest użyteczny również w przypadku wielu innych materiałów, które trudno wyprać. Może być to kanapa, krzesła czy fotele w samochodzie. Postępujmy dokładnie tak samo jak w przypadku dywanu, a powierzchnie będą cudownie odświeżone. To o wiele lepsza opcja niż wydawanie dużej ilości pieniędzy na fachowe oczyszczanie. Kuchenna pokrywka nada się idealnie do mycia, gdyż łatwo ją złapać, a naprężony materiał dobrze wyszoruje powierzchnię. Pozbędziesz się plam, kurzu i nieprzyjemnego zapachu. Całość będzie cię kosztowała tyle, co jedna mała kapsułka, którą możesz kupić w dowolnym sklepie.

Jak wyczyścić dywan przy pomocy pokrywki? fot. genialne.pl
Jak wyczyścić dywan przy pomocy pokrywki? fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także