PoradyLajfhakiKalatea czyli najpopularniejsza roślina ostatnich miesięcy. Jak o nią dbać?

Kalatea czyli najpopularniejsza roślina ostatnich miesięcy. Jak o nią dbać?

Kalatea czyli najpopularniejsza roślina ostatnich miesięcy. Jak o nią dbać?
Katarzyna
16.02.2020 15:36, aktualizacja: 17.02.2020 13:11

Każdy kto chciałby mieć w domu rośliny doniczkowe, ale boi się że kompletnie nie ma ręki do roślin, powinien bliżej zapoznać się z tą pięknością. Jest łatwa w utrzymaniu, nie wymaga zbytniej pielęgnacji, a do tego pokochało ją tysiące blogerek. Kalatea to roślina dla każdego!

Kalatea - najpopularniejsza roślin w sieci

instagram.com/
philos_and_ferns
instagram.com/ philos_and_ferns

Nie od dziś wiadomo, że w internet pomaga w wyznaczaniu trendów. Nie tylko Facebook, ale od kilku lat także Instagram, pomaga dotrzeć do milionów użytkowników, którzy obserwują swoich ulubionych twórców. Blogerki często chwalą się nowymi kosmetykami czy ubraniami, lecz ostatnimi czasy coraz więcej ludzi pokazuje także zdjęcia swoich roślin. Najpopularniejszą rośliną doniczkową ostatnich miesięcy okazuje się Kalatea Triostar . To wszystko zasługa jej nietypowego koloru liści, które zazwyczaj są zielone lecz przechodzą w kolor różowy!

Kalatea - odpowiednia pielęgnacja i koloryt

instagram.com/lolaflora.roslinna
instagram.com/lolaflora.roslinna

Kolor liści rośliny jest zależny od ilości promieni słonecznych, które zostają dostarczane roślince. Im więcej słońca otrzymuje tym więcej różowego zabarwienia zobaczymy na liściach Kalatei. Odwrotnie - roślina pozostawiona w bardziej zacienionym miejscu będzie miała zielone zabarwienie.

Obraz

[/caption]

Co do pielęgnacji Kalatea nie jest zbyt wymagającym kwiatkiem, co jest jej dużym plusem. To właśnie ten warunek (oprócz zabarwienia) sprawia, że ta roślina stała się ulubienicą wielu ludzi. Wystarczy odpowiednie nasłonecznienie oraz regularne podlewanie rośliny 2 razy w tygodniu.

pinterest.com/
pinterest.com/
pinterest.com/
pinterest.com/
Jak Ci się podoba Kalatea?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także