PoradyLajfhakiTakie zacieki oznaczają tylko jedno - nieszczelność z powodu kamienia

Takie zacieki oznaczają tylko jedno - nieszczelność z powodu kamienia

Kamień w toalecie Fot. Genialne
Kamień w toalecie Fot. Genialne

01.10.2022 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zauważyłeś, że w Twojej toalecie pojawiły się zacieki? Osady z kamienia nie wyglądają zbyt dobrze. Od razu sprawiają wrażenie, że w Twojej łazience nie jest zbyt czysto. Ale są też oznaką, że w spłuczce dzieje się coś niedobrego. Skąd bierze się kamień w toalecie?

Kiedy zabieramy się za porządki, to najwięcej czasu na to poświęcamy w łazience. Staramy się, aby nie było smug na lustrze i w kabinie prysznicowej, żeby umywalka i ubikacja nie były zakamienione i lśniły czystością. Ale czy wiesz, że to nie wystarczy? O to, czego nie widać gołym okiem, również trzeba się zatroszczyć! Czyściłeś kiedyś spłuczkę od środka? Od teraz zaczniesz…

Zadbaj o swoją toaletę, aby uniknąć kosztownej naprawy. Jeżeli pojawił się w niej choć najmniejszy podłużny zaciek, to skontroluj spłuczkę. Najczęściej oznacza to, że jest nieszczelna i przepuszcza wodę. Najpewniej jest w niej za dużo osadu wodnego, z czym pomożemy Ci się uporać.

Po dłuższym nieużywaniu miejsce to powinno być suche. Przyłóż w to miejsce kawałek papieru toaletowego. Jeżeli nasiąknie wodą, to znaczy, że Twoja spłuczka jest nieszczelna i cały czas sączy się w niej woda.

Co na kamień w toalecie? Ocet!

To jeden z najtańszych i najskuteczniejszych środków usuwających kamień. Pozbądź się go w paru krokach:

  • Zakręć dopływ wody do spłuczki i spłucz toaletę.
  • Wlej do niej mieszankę powstałą z butelki octu i pół litra ciepłej, ale nie gorącej wody.
  • Teraz bądź cierpliwy, a ten specyfik zrobi cały proces oczyszczania za Ciebie – odczekaj 15 – 20 minut. Ale im dłużej zostawisz roztwór w spłuczce, tym lepiej.
  • Wyczyść szczotką całe wnętrze spłuczki.
  • Z powrotem przyłącz wodę i skorzystaj ze spłuczki.
Obraz

Dodatkowy fajny trik!

Razem z octowym roztworem możesz wrzucić do spłuczki kostkę toaletową, dzięki której ostra woń octu nie będzie aż tak wyczuwalna i w Twojej łazience roztoczy się miły rześki zapach.

Nie uwierzysz, ale dzięki temu zabiegowi oszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych! Taka wciąż uciekająca powoli woda potrafi wygenerować koszty… Poza tym, spłuczka to jeden z najważniejszych elementów toalety. Nie możesz więc doprowadzić do tego, żeby zakamieniła się do tego stopnia, by wymagała fachowej naprawy.

Osad z kamienia w toalecie to nie wszystko. Czekają na nią też inne ustrojstwa. Poznaj naturalny składnik, który pomoże usunąć rdzę!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także