NewsyKasy samoobsługowe w Biedronce mają aż 5 ukrytych funkcji. Nie wszyscy o nich wiedzą

Kasy samoobsługowe w Biedronce mają aż 5 ukrytych funkcji. Nie wszyscy o nich wiedzą

Ukryta funkcja w kasie samoobsługowej. Fot.
Ukryta funkcja w kasie samoobsługowej. Fot.
26.12.2022 10:27, aktualizacja: 26.12.2022 16:13

W dużych dyskontach spożywczych kasy samoobsługowe to już właściwie norma. Korzysta z nich wiele osób. Dzięki temu można zdecydowanie szybciej zrobić zakupy (bez stania z wózkiem w kolejce do tradycyjnej kasy). Czy jednak wiesz, że w sieci sklepów Biedronka kasy samoobsługowe potrafią więcej niż myślisz. ;) Poznaj ukryte funkcje kas samoobsługowych.

Przyciski, z których mało kto korzysta

Tuż pod monitorem i nad panelem przeznaczonym do ważenia produktów znajdują się 4 przyciski dotykowe. Oczywiście są one przeznaczone dla klientów, ale, w ferworze skanowanie i pakowania produktów, chyba mało osób zwraca na nie uwagę. Tymczasem mogą one pomóc w zakupach.

genialne
genialne

Jakie przeznaczenie mają cztery tajemnicze przyciski?

1. Na ikonie pierwszej znajduje się głośnik. Przyciskając go sprawisz, że zwiększy się głośność powiadomień dźwiękowych podczas skanowania produktów. Oczywiście chodzi o charakterystyczne piknięcia.

2. Ikona druga to trójkąt z wykrzyknikiem. Ten przycisk jest zarezerwowany dla obsługi sklepu. Informuje on o wystąpieniu błędów i nieprawidłowości podczas obsługi kas.

genialne
genialne

3. Dzięki trzeciemu przyciskowi zeskanujesz kartę „Moja Biedronka”. Nie musisz mieć jej przy sobie. Zrób karcie zdjęcie, naciśnij przycisk i po przyłóż telefonu do skanera. Urządzenie zeskanuje wówczas bez trudu kod kreskowy.

4. Natomiast czwarty przycisk służy do wyregulowania wagi. Jeśli z jakichś względów nie wskazuje zera, to koniecznie go naciśnij. Wówczas warzywa czy owoce zostaną prawidłowo zważone.

genialne
genialne

Kosz ukryty w kasie

Oprócz tych czterech przycisków znajdujących się tuż pod monitorem, kasy samoobsługowe mają jeszcze jedną intrygującą funkcję. Wbudowany został w nie kosz na śmieci. Tuż pod ladą przeznaczoną do skanowania produktów, znajduje się mały otwór. Aby go zlokalizować musisz się trochę schylić. To właśnie rzeczony kosz, do którego możesz wrzucić niechciany paragon lub inne drobne papierki. Dzięki niemu w Twoja torba nie stanie się składzikiem historycznych paragonów. ;)

Portal Krosno24/youtube
Portal Krosno24/youtube

Już znasz ukryte funkcje kas samoobsługowych w sieci sklepów Biedronka. Przekonaj się teraz jak wyhodować idealne ogórki i nie dopuścić do pojawienia się na nich pustych kwiatów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także