PoradyLajfhakiKiedy czuję brzydki zapach z lodówki, prędko wyciągam z szafy dawno nieużywaną rzecz

Kiedy czuję brzydki zapach z lodówki, prędko wyciągam z szafy dawno nieużywaną rzecz

brzydki zapach z lodówki, fot. Genialne
brzydki zapach z lodówki, fot. Genialne
22.09.2023 15:44

Bardzo często obiera nam apetyt po jej otwarciu, a przecież przechowujemy tam świeże produkty. Przyczyn może być wiele, a w bardzo skuteczny sposób je można wyeliminować. Sprawdź, jak usunąć brzydki zapach z lodówki.

Nieprzyjemny aromat w kuchni to bardzo częste zjawisko. Zazwyczaj wydziela się z produktów, które się psują i nie nadają się do jedzenia. Z drugiej strony może być on mieszanką kilku różnych zapachów, które się ze sobą "gryzą". Niezależnie od przyczyny, szybko można się z nim uporać.

Co na brzydki zapach z lodówki?

Wystarczy, że sięgniesz po maseczkę ochronną, którą każdy dobrze pamięta sprzed kilku lat. Na pewno w wielu domach zostało kilkanaście nowych sztuk. Wszystko, co musisz zrobić, to odciąć jedną stronę maseczki. W ten sposób powstanie kieszonka, do której należy wsypać jedną miarkę sody oczyszczonej. Ten domowy specyfik sprawdza się nie tylko w kuchni, ale też w czyszczeniu różnych powierzchni, jak również wybielaniu np. firan. Jednak na tym nie kończą się jej właściwości. Ma też "zdolność" pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Jeśli nie jesteś zwolennikiem sody, to wybierz mieloną kawę, a z pewnością ona również nie zawiedzie twoich oczekiwań. Nie tylko znakomicie pobudza nas o poranku, ale też wchłania brzydkie aromaty. Na koniec wystarczy zawiązać maseczkę sznurkiem, aby miała kształt sakiewki. Takie woreczki należy umieścić na półkach, a już po kilku godzinach brzydki zapach z lodówki zniknie.

Obraz

Są też inne sposoby, aby uporać się z tym kłopotem

W pierwszej kolejności, jeśli brzydki zapach z lodówki nawraca, trzeba sprawdzić urządzenie. Należy wyjąć z wnętrza lodówki wszystkie produkty, a następnie odłączyć ją z prądu. Teraz warto zwrócić uwagę na ścianki. Jeśli jest na nich szron, to bardzo zły omen. Oznacza to, że urządzenie jest nieszczelne i dostaje się do środka ciepłe powietrze. Koniecznie sprawdź uszczelkę na drzwiach oraz mechanizm na tyle lodówki, który jest odpowiedzialny za odprowadzanie wody. W kolejnym kroku trzeba umyć jej wnętrze, a sprawdzi się w tym ocet zmieszany z wodą w proporcji 1:1. Należy nim przemyć wszystkie ściany, półki oraz szuflady. Ocet ma właściwości czyszczące oraz dezynfekujące, przez co szybko pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu. Na koniec wystarczy dokładnie sprawdzić daty przydatności jedzenia i wyrzucić te, które są przeterminowane. Teraz już na pewno brzydki zapach z lodówki będzie tylko wspomnieniem.

Ile wytrzyma lodówka bez prądu? fot. Freepik
Ile wytrzyma lodówka bez prądu? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także