PoradyLajfhakiKiedy czuję, że w moim życiu dzieje się coś nie tak, zawsze robię ten prosty rytuał

Kiedy czuję, że w moim życiu dzieje się coś nie tak, zawsze robię ten prosty rytuał

Palenie liścia laurowego, fot. Genialne
Palenie liścia laurowego, fot. Genialne

23.05.2023 22:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyprawy z kuchennej szafki sprawdzą się nie tylko do gotowania. Często nie zdajemy sobie sprawy z ich wielozadaniowości, która wiąże się też z ziołolecznictwem. Podpowiadamy, jak palenie liścia laurowego zmieni twoje życie.

Liście laurowe są wykorzystywane w m.in. ezoteryce, ponieważ wpływają na oczyszczenie domu oraz siebie z negatywnej energii. Posiadają wiele magicznych właściwości, które warto znać.

Czym są liście laurowe?

Liście laurowe są suszonymi liśćmi wawrzynu szlachetnego, który od wieków znany jest z szerokich zastosowań m.in. kulinarnych oraz zielarskich. Najczęściej rośnie w obszarach śródziemnomorskich i Azji Zachodniej, jednak nadaje się także do uprawy jako roślina doniczkowa. Warto wiedzieć, że symbolika liści laurowych ma ogromne znaczenie w sztuce i kulturze. Starożytni wierzyli oraz przypisywali im boskie moce, wykorzystując je do plecenia wieńców laurowych dla zwycięzców olimpijskich. Co ciekawe, uważano je często za środek ochraniający budynki i ich mieszkańców przed kataklizmami, chorobami oraz złymi urokami.

Dlaczego warto palić liście laurowe Fot. Genialne
Dlaczego warto palić liście laurowe Fot. Genialne

Korzyści z palenia liści laurowych

Na przestrzeni wieków ludzie często spalali liście laurowe. Odbywało się to w formie rytuału mającego oczyścić ich oraz domostwa z negatywnych emocji. Metoda ta miała za zadanie przywrócić prawidłową energię i równowagę w domostwie, która mogła zostać zaburzona przez m.in. wizytę gości lub nieproszonych bytów pozaziemskich. Obecnie od kilku lat trwa mocny trend, w którym powraca się do starych metod mających źródło w wiedzy ludowej. Warto wiedzieć, że w innych krajach oraz kulturach ta metoda oczyszczenia za pomocą liści laurowych była również stosowana, jednak w zależności od szerokości geograficznej i dostępności ziół, wykorzystywano np. białą szałwię.

Obraz

Palenie liścia laurowego — jak zrobić to poprawnie?

Na samym początku warto pamiętać o tym, aby korzystać z ich dobrodziejstwa z rozwagą i odpowiednim pozytywnym nastawieniem. Dobrze jest potraktować tę metodę jak rytuał, który ma przysłużyć się podniesieniu naszych wibracji oraz polepszeniu relacji z pozostałymi domownikami. W pierwszej kolejności najlepiej posprzątać dom. Pomoże to w procesie oczyszczania energii, który będzie o wiele bardziej skuteczny i efektywniejszy. Przed zapaleniem liści trzeba przygotować żaroodporne naczynie, aby palenie nie stanowiło zagrożenia. Następnie podpalając liście, należy myśleć o dobroczynnym działaniu dla nas. Po zakończonym paleniu warto przewietrzyć dom lub pomieszczenie w celu pozbycia się złej energii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także