PoradyLajfhakiKiedy idą goście, wsypuję 1 miarkę do toalety. Dokładnie czyści i wspaniale pachnie!

Kiedy idą goście, wsypuję 1 miarkę do toalety. Dokładnie czyści i wspaniale pachnie!

czym czyścić toaletę, fot. Genialne
czym czyścić toaletę, fot. Genialne

21.07.2023 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy jest ktoś, kto uwielbia sprzątać toaletę? Wątpliwe. To zadanie zwykle jest czasochłonne, męczące i nierzadko wiąże się z wdychaniem żrących środków czystości. Ale co jeśli powiem ci, że istnieje sposób, aby skrócić ten proces do minimum? Poznaj, czym czyścić toaletę, aby przykry obowiązek stał się szybki i prosty.

Wystarczy wsypać jedną miarkę magicznego proszku do toalety i gotowe! Brzmi nieprawdopodobnie? Sprawdź, jak to działa i przekonaj się, jak łatwo wyczyścić toaletę, wykorzystując ten sprawdzony trik! Możesz zastosować tę metodę również w sytuacji, kiedy zorientujesz się, że zużyłeś już cały zapas detergentu.

Zastanawiasz się, czym czyścić toaletę? Otóż... detergentem do prania!

Początkowo może to brzmieć szokująco, ale kiedy zobaczysz efekty, na pewno dołączysz do grona fanów tej metody! W składzie proszku do prania znajdują się bowiem zmiękczacze wody oraz surfaktanty, czyli substancje, które doskonale radzą sobie z rozpuszczaniem wszelkiego rodzaju zabrudzeń i osadów z kamienia. Detergent do prania to nie jedyny środek, który można wykorzystać w inny sposób niż pierwotnie przewidziano. Czy wiesz, że tabletki do zmywarki również mogą okazać się niezastąpione w łazience? Dzięki nim zaoszczędzisz sporo nerwów i czasu!

Proszek do prania świetnie nadaje się do  czyszczenia toalety. fot. Genialne.pl
Proszek do prania świetnie nadaje się do czyszczenia toalety. fot. Genialne.pl

A jak w praktyce wygląda czyszczenie toalety domowym sposobem?

  • Najpierw spłucz wodę, aby nawilżyć wnętrze toalety.
  • Następnie wsyp tam jedną miarkę (około pół szklanki) proszku do prania. Staraj się rozsypać go równomiernie po ściankach muszli. Zauważysz, że proszek przykleja się do nich, ale nie martw się — nie utworzy grudek, które mogłyby zatkać toaletę.
  • Pozostaw wszystko na około 20 minut — w tym czasie proszek skutecznie zadziała.
  • Po tym czasie przystąp do czyszczenia toalety za pomocą szczotki. Zauważysz, że z każdym twoim ruchem staje się coraz bielsza. Pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić wszystkie szczeliny i zakamarki!
  • Gdy skończysz, spłucz wodę i podziwiaj efekty — toaleta na pewno będzie lśnić czystością!

Jeśli nie masz pod ręką proszku, możesz z powodzeniem użyć płynu do prania. Sprawdzi się równie dobrze, ponieważ zawiera te same podstawowe składniki czyszczące. Pewnie dziwią cię te patenty, ale kiedy zdecydujesz się je przetestować, to na pewno będziesz pod wrażeniem. A jeśli szukałbyś równie kreatywnego sposobu np. na udrożnienie toalety, mamy coś, co ci się spodoba. Istnieje trik z butelką, który pozwoli na odetkanie WC bez użycia przepychacza czy kreta.

jak odetkać toaletę fot. freepik
jak odetkać toaletę fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także