PoradyKiedy nagle zabraknie prądu, te produkty spożywcze zastąpią Ci najlepszą świeczkę

Kiedy nagle zabraknie prądu, te produkty spożywcze zastąpią Ci najlepszą świeczkę

Jak zrobić świecę? fot. genialne.pl
Jak zrobić świecę? fot. genialne.pl

12.01.2023 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobacz jak zrobić świecę z tego, co akurat masz w domu pod ręką. To oświetlenie przyda Ci się w każdej awaryjnej sytuacji. Brak prądu wcale nie musi być straszny.

Kiedy w domu nagle zabraknie prądu, to odruchowo sięgamy po świece. Jednak nie zawsze mamy je pod ręką. Wówczas nie pozostaje nic innego jak zrobienie świecy samodzielnie. Taki awaryjny gadżet przyda się także na campingu czy na wakacjach.

Z czego zrobić knot?

Aby świeca zapłonęła, to potrzebny jest knot. Zrobisz go ze sznurka (bawełnianego, jutowego, konopnego). Do tego celu nada się także zwykła sznurówka (ale usuń z niej najpierw plastikowe końcówki). Jeżeli nie masz sznurka, to możesz spokojnie użyć kawałka drewienka.

Świeca z pomarańczy

Pomarańczę wydrąż i wlej do niej olej, oliwę z oliwek lub roztopiony smalec. Zamocuj kont, a następnie zapal świecę. Będzie ona wydzielała przyjemny cytrusowy zapach. Oczywiście zamiast pomarańczy możesz wykorzystać cytrynę, mandarynkę czy grejpfruta.

jak zrobić świecę, fot. Freepik
jak zrobić świecę, fot. Freepik

Najszybszy patent na zrobienie świecy

Weź kawałek masła, włóż do niego knot i zwyczajnie zapal. Pamiętaj tylko, aby masło położyć na podstawce, która się nie spali. Podobnie możesz postąpić z wazeliną. Tylko pod żadnym pozorem nie zapalaj jej, kiedy znajduje się w plastikowym opakowaniu.

Prosta świeca zrobiona ze słoika

świeca bez wosku fot. genialne.pl
świeca bez wosku fot. genialne.pl

Puszka z rybą w roli awaryjnej świecy

Jeżeli już absolutnie nie masz z czego zrobić świecy, to wykorzystaj do tego celu puszkę z dowolnymi rybami w oleju. W wieczku zrób mały otwór i włóż do niego knot. Kiedy tylko nasiąknie olejem, to zacznie się palić. Niestety z takiej świecy nie będzie wydobywał się przyjemny zapach...

jak zrobić świecę, fot. Freepik
jak zrobić świecę, fot. Freepik

WOSKOWIJKI - najłatwiejszy sposób na zrobienie ich samemu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także