PoradyLajfhakiKiedy wyjeżdżam, zużytą rolkę po papierze wkładam do pojemniczka. Sprytna sztuczka

Kiedy wyjeżdżam, zużytą rolkę po papierze wkładam do pojemniczka. Sprytna sztuczka

gdzie chować pieniądze fot. freepik
gdzie chować pieniądze fot. freepik
23.09.2023 11:16

Posiadanie w domu gotówki jest trochę ryzykowne. Nigdy nie wiemy, kiedy z "wizytą" wpadnie do nas złodziej. Przemyślana skrytka uchroni nas przed niespodziewanymi stratami. Podpowiadamy, gdzie chować pieniądze, aby nikt nie domyślił się, że tam są.

Przedstawiamy ci najlepsze pomysły na skrytki. Dzięki nim będziesz miał pewność, że nikt nie ukradnie pieczołowicie oszczędzanych przez ciebie pieniędzy. Zdradził nam te triki nasz stryj!

Gdzie chować pieniądze?

Nieważne, czy jedziesz na zasłużony urlop, czy po prostu wychodzisz na dłużej z domu. Pieniądze, które trzymasz w domu, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. Podobnie inne drobne kosztowności. Pamiętaj, że złodzieje nigdy nie śpią i nie wyjeżdżają na wakacje, dlatego trzeba być czujnym i prewencyjnie zadbać o dobrą skrytkę, aby po powrocie do domu nie dać się negatywnie zaskoczyć. Strata pieniędzy, biżuterii, czy innych cennych przedmiotów może nieźle zaboleć. Nasz stryj jest prawdziwym mistrzem w wymyślaniu skrytek. Zdradził nam on swoje dwa patenty na to, gdzie chować pieniądze. Na początku wydały się nam one całkowicie oderwane od rzeczywistości. Jednak w końcu daliśmy się mu przekonać i faktycznie skrytki te okazały się być skuteczne, a my nie jesteśmy stratni.

Obraz

Sprytna skrytka

Skrytka ta jest naprawdę sprytna i niepozorna, co więcej szybko ją też wykonasz. Do jej zrobienia potrzebujesz: rolki papieru toaletowego, szklanego pojemnika, nożyczek, markera oraz ryżu. Oto instrukcja krok po kroku, co robić:

  • weź zużytą rolkę po papierze toaletowym,
  • włóż ją do szklanego pojemniczka, np. po świeczce,
  • na środku zrób niebieską kropkę, która wyznaczy wysokość pojemnika na rolce,
  • odetnij górną część rolki do zaznaczonego miejsca,
  • włóż ponownie obciętą rolkę do pojemnika - nie powinna wystawać,
  • wsyp ryż wokół rolki - nie do jej środka! - ryż ma zasłonić całą rolkę,
  • do środka rolki włóż zwinięte pieniądze i kosztowności,
  • zamknij pojemnik i gotowe!

Inna sztuczka

Druga skrytka, którą polecił nam stryj, sprawdza się podczas wakacyjnych urlopów, kiedy nie chcemy mieć przy sobie dużej ilości gotówki. Wystarczy do tego czapka z daszkiem, a dokładnie przyda ci się jej wewnętrza część z materiałową zakładką. Złóż banknoty i umieść je za paskiem czapki. W ten sposób ukryjesz w niej pieniądze. Pamiętaj jednak, że czapka musi przylegać ściśle do czoła, aby rulony nie wypadły z niej. Możesz też schować kilka banknotów w pustych buteleczkach po kosmetykach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także