PoradyLajfhakiKiedy zapowiada się teściowa, błyskawicznie odświeżam toaletę. Wystarczy odrobina płynu

Kiedy zapowiada się teściowa, błyskawicznie odświeżam toaletę. Wystarczy odrobina płynu

jak odświeżyć toaletę, fot. genialne.pl
jak odświeżyć toaletę, fot. genialne.pl
04.08.2023 18:16

Jeśli nie masz czasu na sprzątanie toalety, a twoi goście są już u progu domu, musisz zastosować pewien sprytny trik. Wystarczy, że zalejesz swoją muszlę odrobiną pewnego płynu, a po przykrym zapachu nie będzie ani śladu. W ten sposób dasz radę odświeżyć toaletę w kilka sekund, bez konieczności brudzenia siebie i łazienki.

W stresujących sytuacjach musimy wykazać się sprytem, a co za tym idzie skorzystać z niecodziennych metod. Jeśli akurat zabraknie płynu do mycia toalety — bez paniki, są inne sposoby, by odpowiednio ją odświeżyć. Sprawdź, jaki produkt idealnie się do tego nada!

Płyn do płukania ust pomoże odświeżyć toaletę

Nieważne, jaki płyn do ust stoi na twojej umywalce. Każdy z nich nadaje się do odświeżenia muszli klozetowej. Większość z nich jest bogata w alkohol i substancje czynne, które świetnie radzą sobie z bakteriami i wirusami. Zaledwie niewielka ilość jest w stanie odkazić sporą powierzchnię. Wystarczy, że zalejesz wnętrze toalety niewielką ilością płynu i odczekasz od 30 do 60 minut, by produkt miał szansę odpowiednio zadziałać. Po tym czasie weź szczotkę do mycia toalet i dokładnie wyszoruj wnętrze muszli, a następnie spłucz wodę. Płyn do jamy ustnej działa na podobnej zasadzie co większość sklepowych detergentów. Ponadto niesie za sobą przyjemny zapach — to zupełnie przeciwnie niż w przypadku tradycyjnych płynów, które często są nie do zniesienia.

jak odświeżyć toaletę, fot. freepik
jak odświeżyć toaletę, fot. freepik

Zmień pewien nawyk, a różnicę zobaczysz natychmiastowo

Być może nie każdy będzie chętny, by wykorzystać płyn do płukania ust jako typowy detergent, jednak co w przypadku gdy ten i tak zostanie zmarnowany? Otóż każdy z nas myje zęby minimum dwa razy dziennie, a co za tym idzie, zaraz po tym płucze usta płynem. Czy w takim razie nie korzystniej będzie wypluć płyn do toalety, aniżeli do umywalki, jak to robimy zazwyczaj? Nic na tym nie stracisz, a twoja toaleta będzie dodatkowo odświeżona każdego dnia. Warto wprowadzić taki nawyk do naszej codziennej rutyny, a przyniesie to same korzyści!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także