NewsyKieszonkowy klimatyzator od Sony przyniesie ulgę w upalne dni

Kieszonkowy klimatyzator od Sony przyniesie ulgę w upalne dni

Kieszonkowy klimatyzator od Sony przyniesie ulgę w upalne dni
Katarzyna

30.07.2019 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Upały, które panują nad Polską sprawiają, że trudno nam normalnie funkcjonować. Nie dość, że wysokie temperatury powodują problemy z koncentracją, to ciągle się pocimy i czujemy dyskomfort. Jak to możliwe, że lato w Polsce jest tak uciążliwe, a termometry wskazują temperatury bliskie 40 stopni i jak szukać ochłody?

8 miesięcy na kredyt

instagram.com/doitwithgary
instagram.com/doitwithgary

29 lipca przypadł dzień długu ekologicznego. Oznacza to, że naturalne zasoby ziemi zużywamy o 1,75 razy szybciej niż czas regeneracji ekosystemu. Wzrost zużycia naturalnych zasobów widać porównując np. rok 1993 roku, gdzie tzw. dzień ekologicznego długu przypadł na 21 października, zaś w 2017 już na 2 sierpnia. Zużycie m..in. węgla, wody czy drewna sprawia, że nasza planeta oraz klimat zmieniają się w zastraszającym tempie, a to z kolei przekłada się na wzrost temperatur, które są odczuwalne także w Polsce. Jak więc radzić sobie ze zmianami? Oczywiście do codziennego życia warto wprowadzić ekologiczne rozwiązania np. unikać plastiku, wytwarzać mniej śmieci, samemu sadzić rośliny, warzywa i owoce. Jednak przy każdej z tych czynności przyda się oczywiście ochłoda.

Przenośna klimatyzacja, którą zmieścisz w kieszeni

mymodernmet.com
mymodernmet.com

Na bardzo oryginalny pomysł wpadła japońska firma Sony, która niedawno zaprezentowała swój najnowszy produkt jakim jest Reon Pocket czyli kieszonkowa klimatyzacja. Malutkie urządzenie ma być alternatywą dla wentylatorów czy wachlarzy.

mymodernmet.com
mymodernmet.com

Reon Pocket należy umieścić w specjalnej kieszonce w podkoszulku, a następnie ustawić odpowiednią temperaturę. Niewielkie i lekkie urządzenie sterowane jest aplikacją na telefon, także nie musisz martwić się, że w trakcie spaceru czy spotkania biznesowego będzie konieczne ściąganie koszuli oraz zmiana ustawień na urządzeniu. Reon Pocket działa bezprzewodowo przez 2 godziny, po tym czasie należy naładować przenośny klimatyzator poprzez kabel USB typu C. Kieszonkowa klimatyzacja pozwala na obniżenie temperatury aż o 13 stopni! Póki co Reon Pocket nie jest dostępny w sprzedaży. Do sklepów ma trafić w 2020 roku, a za jeden egzemplarz będzie trzeba zapłacić 130 dolarów czyli około 500 zł.

mymodernmet.com
mymodernmet.com

Lubisz ciekawe gadżety i rozwiązania ułatwiające życie? Koniecznie zobacz także te artykuły!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także