PoradyZawsze zamykaj klapę swojego WC zanim spłuczesz wodę. Oto dlaczego

Zawsze zamykaj klapę swojego WC zanim spłuczesz wodę. Oto dlaczego

Klapa WC Fot. Freepik
Klapa WC Fot. Freepik
Manuel

17.11.2022 20:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klapa WC jest czymś, co niektórzy nawet przez cały czas pozostawiają otwarte. Tymczasem zdecydowanie nie powinno się tak robić. Co więcej powinieneś ją zawsze spuszczać, zanim jeszcze uruchomisz spłuczkę toalety. Opowiemy Ci dzisiaj dlaczego.

Klapa WC zawsze spuszczona w trakcie spłukiwania

Przeciętny człowiek spłukuje toaletę pięć razy dziennie i, jak widać, większość z nas robi to źle. Przygotuj się na kilka twardych prawd o tym, dlaczego zawsze powinieneś pozostawiać pokrywę zamkniętą podczas spłukiwania. Kiedy pociągasz za dźwignię, oprócz zabrania do rur kanalizacyjnych wszelkich pozostawionych przez Ciebie spraw, Twoja toaleta wypuszcza w powietrze coś, co nazywa się fachowo "pióropuszem toaletowym" - jest to w zasadzie aerozol wypełniony mikroskopijnymi bakteriami, w tym E. coli. Według licznych badań, zarazki emitowane w takiej chmurze mogą utrzymywać się w powietrzu nawet do sześciu godzin i rozpraszać się po całej łazience... w tym na szczoteczce do zębów, ręcznikach i produktach kosmetycznych.

klapa WC, fot. freepik
klapa WC, fot. freepik

To nie jest żart - przez to, że nie spuszczasz klapy podczas spłukiwania wody możesz sprawić, że Ty lub ktoś z Twoich najbliższych zarazi się jakąś chorobą w rodzaju np. grypy pandemicznej czy norowirusów.

Większe krople i aerozol prawdopodobnie nie podróżują bardzo daleko nad lub wokół toalety, ale bardzo małe kropelki mogą pozostać zawieszone w powietrzu przez spory czas. Ponieważ woda w muszli klozetowej zawiera bakterie i inne mikroby z kału, moczu, a może nawet wymiocin, w kropelkach wody będzie ich trochę.

Każdy gram ludzkiego kału zawiera miliardy bakterii, a także wirusy, a nawet niektóre grzyby. Na szczęście dzisiejsza technologia toalet minimalizuje ilość oparów wystrzeliwanych w powietrze, podczas gdy klapa nie jest spuszczona. Ale nadal jest to coś, o czym warto być świadomym.

Czyszczenie toalety domowymi sposobami

Z tego samego powodu warto też trzymać swoja toaletę w możliwie najlepszym stanie higieny. Jeśli chcesz to zrobić domowymi sposobami, to z pomocą przyjdą Ci tutaj. .. drożdże. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się jako środek czyszczący w przypadku ubikacji. A przede wszystkim jako sposób na pozbycie się przykrego zapachu. Będziesz zdziwiony tym, jak szybko i sprawnie działają.

Wszystko co musisz zrobić, to podgrzać w garnku lub czajniku niewielką ilość wody. Następnie rozpuść w niej łyżeczkę drożdży. Woda nie może być gotująca. Po tym, jak wymieszasz całość, otrzymasz miksturę, którą wystarczy wlać do toalety. Najlepiej zrobić to w godzinach wieczornych. Tak, by woda w toalecie nie była przez dłuższy czas spłukiwana i drożdże miały czas zadziałać. Gdy rano odwiedzisz swoją ubikację, to zauważysz, że zniknął z niej unoszący się dotąd brzydki zapach. Możesz wręcz być zdziwiony tym, jak duża będzie różnica, jeśli dotąd zmagałeś się z tym problemem.

Zimą i jesienią mój pies po spacerze ma brudne łapki. Czyścik do jego nóżek zrobiłam własnoręcznie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także