NewsyKlub 5 rano zmieni Twoje poranki. Metoda stosowana przez ludzi odnoszących sukcesy

Klub 5 rano zmieni Twoje poranki. Metoda stosowana przez ludzi odnoszących sukcesy

Klub 5 rano zmieni Twoje poranki. Metoda stosowana przez ludzi odnoszących sukcesy
15.09.2022 08:02

Wielu mówców i trenerów motywacyjnych (tzw. coach) uważa, że kluczem do odniesienia sukcesu jest wczesne zrywanie się z łóżka. Czy faktycznie ranne ptaszki częściej osiągają spełnienie zawodowe?

Julian Hochgesang/unsplash
Julian Hochgesang/unsplash

Klub dla rannych ptaszków

Robin Sharma to kanadyjski pisarz i life coach, który zyskał sławę po wydaniu swojej książki Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko. Czym jest tajemniczy klub 5 rano? To po prostu ludzie, którzy swój dzień zaczynają bardzo wcześnie. Robin Sharma dowodzi, że wstawanie o 5 rano (lub nawet jeszcze wcześniej) pomoże osiągnąć sukces w życiu oraz zapewni poczucie spełnienia i sprawi, że bez trudu rozwiniemy naszą kreatywność.

Somnox Sleep/unsplash
Somnox Sleep/unsplash

Modyfikacja poranków

Mężczyzna ma dla wszystkich dwie rady:

  • pobudka o 5 rano,
  • życie w myśl zasady 20/20/20.

Wczesne pobudki sprawiają, że mamy więcej czasu na zrobienie koniecznych rzeczy. O 5 rano większość osób jeszcze śpi, więc nikt nie będzie niepokoił nas telefonami oraz informacjami. Dodatkowo Robin sugeruje, aby pierwsze 20 minut poświęcić na ćwiczenia fizyczne, następne 20 minut spożytkować na pisanie dziennika, medytację lub stworzenie listy obowiązków. Natomiast ostatnie 20 minut warto przeznaczyć na naukę czegoś nowego.

Według Kanadyjczyka tak rozplanowane poranki sprawią, że będziemy lepiej zorganizowani, poszerzymy nasze kompetencje i nabędziemy nowe umiejętności. Dodatkowo skorzysta na tym nasza kondycja oraz zdrowie. Wcześnie rozpoczęty dzień to same korzyści dla osób zapracowanych. O poranku mają czas tylko dla siebie, który mogą poświęcić np. na pisanie e-booka, książki czy rozwijanie nowych projektów.

Joel Muniz/unsplash
Joel Muniz/unsplash

Sukces po pół roku

Robin Sharma przekonuje, że pobudki o 5 rano i praca nad swoimi przedsięwzięciami zaowocuje już po ok. 6 miesiącach. Wówczas można poczuć, że sukces jest już blisko. Oczywiście dla wielu osób zmiany trybu dobowego są bardzo trudne do realizacji. Pisarz twierdzi, że każdy z nas potrzebuje 66 dni, aby zmodyfikować swoją rutynę i przyzwyczaić się do wstawania o 5 rano.

Thought Catalog/unsplash
Thought Catalog/unsplash

Do klubu 5 rano należą:

  • Timothy Cook (dyrektor generalny Apple Inc.), który budzi się o 3:45 lub 4:30,
  • Robert Iger (prezes zarządu i dyrektora wykonawczy The Walt Disney Company) rozpoczyna swój dzień o 4:30,
  • Oprah Winfrey (amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna),
  • Michelle Obama.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także