NewsyKobieta przez 109-lat unikała mężczyzn, to sekret jej długowieczności

Kobieta przez 109‑lat unikała mężczyzn, to sekret jej długowieczności

kobieta, która unikała mężczyzn Fot. Supercentenarios/facebook
kobieta, która unikała mężczyzn Fot. Supercentenarios/facebook
03.09.2022 18:10

Jessie Gallan to Szkotka, która dożyła sędziwego wieku 109 lat. W wywiadzie zdradziła sekret swojej długowieczności. Okazało się, że kobieta unikała mężczyzn...

pinterest
pinterest

Praca przy dojeniu krów

Kobieta urodziła się 2 stycznia 1906 roku w małym domku na wsi. Cała jej rodzina (5 sióstr, brat oraz rodzice) zajmowali tylko dwa pokoje. Jessie opuściła dom w wieku 13 lat i zajęła się dojeniem krów. Później pomagała w gospodarstwie rolnym oraz pracowała w hotelu. Pod koniec życia zamieszkała w domu opieki w Aberdeen.

pinterest
pinterest

Kobieta unikała mężczyzn

Jessie w 2014 roku (miała wówczas 108 lat) udzieliła wywiadu, podczas którego zdradziła sekret swojej długowieczności. Seniorka uważała, że dożyła sędziwego wieku z kilku powodów:

  • nigdy nie wyszła za mąż,
  • codziennie na śniadanie jadła miskę ciepłej owsianki,
  • dbała o to, aby dużo ćwiczyć i zawsze pracowała fizycznie.
pinterest
pinterest

Aktywność do końca życia to recepta długowieczności

Złotą radą Jessie jest to, aby kobiety unikały mężczyzn. Według niej, przedstawiciele płci brzydkiej, sprawiają więcej problemów, niż są naprawdę warci. Seniorka była zawsze pozytywnie usposobiona i cieszyła się swoją pracą (rzadko decydowała się wziąć urlop).

Jessie zmarła w marcu 2014 roku w wieku 109 lat. Do końca swoich dni była bardzo aktywna. Chodziła do kościoła, na koncerty i regularnie ćwiczyła.

pinterest
pinterest

Tłusta dieta

Najstarszą żyjącą osobą w Polsce jest Tekla Juniewicz. Kobieta mieszka w Gliwicach i ma 116 lat. Pamięta katastrofę Titanica, ale sama nie potrafi powiedzieć w czym tkwi sekret jej długowieczności. Faktem jest, że po okresie głodu (podczas dwóch wojen światowych) zaczęła jeść sporo tłuszczu. Zawsze smażyła na smalcu, spożywała sporo majonezu i pełnotłustego sera. Natomiast do wykonania tortu używała 18 jajek.

Supercentenarios/facebook
Supercentenarios/facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także