NewsyNajstarsza matka świata rodzi bliźniaczki w wieku 73 lat i cieszy się z upragnionego macierzyństwa

Najstarsza matka świata rodzi bliźniaczki w wieku 73 lat i cieszy się z upragnionego macierzyństwa

Najstarsza matka świata rodzi bliźniaczki w wieku 73 lat i cieszy się z upragnionego macierzyństwa

22.05.2022 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Taka historia zdarza się raz na tysiąc przypadków. Kobieta po menopauzie i w zaawansowanym wieku powiła bliźnięta.

Wczesna menopauza

Erramatti Mangayamma i Errmatti Raja Rao pobrali się, kiedy kobieta miała 16 lat (22 marca 1962 roku). Para zamieszkała we wsi Nelapartipadu w Indiach (stan Andhra Pradesh). Pomimo że, małżeństwo było zaaranżowane, to młodzi ludzie pokochali się i wiedli udane życie. Bardzo chcieli mieć dzieci. Przez lata starali się o potomstwo, jednak na próżno. Prawdziwym ciosem dla pary było to, że Mangayamma w wieku 40 lat przeszła menopauzę. Wówczas ich nadzieje na zostanie rodzicami naturalnie umarły.

pinterest
pinterest

In vitro nadzieją na macierzyństwo

Wszystko zmieniło się w 2018 roku. Wówczas jedna z kobiet mieszkająca w tej samej wsi co małżeństwo Erramatti, zaszła w ciążę metodą in vitro. Mangayamma uznała, że to jest szansa dla niej. Skontaktowała się z lekarzem i para pojechała na wizytę do Guntur. Po przeprowadzeniu badań medycy stwierdzili, że kobieta jest całkowicie zdrowa. Należy wspomnieć, że miała wówczas już 72 lata.

antonioregalado/twitter
antonioregalado/twitter

Ciąża po siedemdziesiątce

Mangayamma nie produkowała już komórek jajowych. Zdecydowano się na zapłodnienie, nasieniem Raja Rao, komórki anonimowej dawczyni. W styczniu 2019 roku ogłoszono sukces: para będzie miała dziecko. W trzecim miesiącu ciąży okazało się, że na świat przyjdą dwie dziewczynki. Radości nie było końca! Chociaż małżeństwo musiało mierzyć się z krytyką mieszkańców swojej wioski. Według nich ciąża w tak późnym wieku to duży egoizm. Rodzice zdążą umrzeć, nim dzieci dorosną i ostatecznie maluchy mogą zostać bez opieki.

RushReads/twitter
RushReads/twitter

Zdrowe bliźniaczki

5 września 2019 roku przyszły na świat (metodą cesarskiego cięcia) bliźniaczki: Rama i Uma. Mangayamma miała wówczas 73 lata. Czuła się wymienicie chociaż męczyło ją nocne wstawanie. Niestety w październiku 2020 roku zmarł na zawał serca Raja Rao. Miał 84 lata i ze swoimi dziećmi spędził tylko 13 miesięcy.

pooorme/twitter
pooorme/twitter

Poprzedni rekord najstarszej matki należał do Daljinder Kaur, pochodzącej również z Indii. Kobieta w 2016 roku urodziła syna. Miała 72 lata.

pinterest
pinterest

Znasz kobiety, które zdecydowały się na późne macierzyństwo?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także