Newsy9 kobiet, które zdały sobie sprawę, że zaczynają zachowywać się jak ich własne matki

9 kobiet, które zdały sobie sprawę, że zaczynają zachowywać się jak ich własne matki

9 kobiet, które zdały sobie sprawę, że zaczynają zachowywać się jak ich własne matki
25.05.2022 15:29

W młodości wiele osób przechodzi okres buntu i przysięga sobie, że nigdy nie będzie zachowywać się jak własna matka. Ale wraz z upływem lat zmieniają się priorytety oraz wartości. Dlatego pewnego dnia możesz zdać sobie sprawę, że nieświadomie przejąłeś zachowania swojej mamy. ;) I tym sposobem czas zatoczył krąg.

1. Drzemka na życzenie

"Śmiałam się z mamy, kiedy ucinała sobie drzemkę w wolnym czasie. Teraz robię to samo."

Sharon McCutcheon/unsplash
Sharon McCutcheon/unsplash

2. Takie same legginsy

Kiedy jedziesz autem i mama mówi Ci, że kocha legginsy, a Ty orientujesz się, że masz na sobie dokładnie taką samą parę co ona.

courtney_duthie/twitter
courtney_duthie/twitter

3. Dbałość o porządek

"Zawsze irytowało mnie to, że mama nie mogła zasnąć, jeżeli w domu był bałagan. Złapałam się na tym, że po sylwestrze i w stanie lekkiego upojenia, sprzątałam pokoje do 3 nad ranem".

Volha Flaxeco/unsplash
Volha Flaxeco/unsplash

4. Relaks

"Moja mama lubi dobrze się zrelaksować. Zakłada puszysty szlafrok, kapcie, siada w dużym fotelu z kieliszkiem wina i śpiewa piosenki. Pewnego dnia uświadomiłam sobie, że zrobiłam dokładnie tak samo. Chyba jestem teraz własną matką. ;)"

bruce mars/unsplash
bruce mars/unsplash

5. Jedzenie w restauracji jest drogie

"Jadłam w drogiej restauracji i przez chwilę zastanawiałam się, o ile lepiej i taniej byłoby, gdybym zrobiła posiłek w domu. Dokładnie tak, jak moja mama.;)"

kayleigh harrington/unsplash
kayleigh harrington/unsplash

6. Inne gusta muzyczne

"Przez 20 minut pozwoliłam dzieciom wybierać muzykę w samochodzie. Później zwróciłam się do męża z pytaniem: "Jak oni mogą słuchać czegoś takiego?" Chyba się starzeję. ;)"

Anton Luzhkovsky/unsplash
Anton Luzhkovsky/unsplash

7. Pies inne ma imię

"W stresowych momentach moja mama zaczynała mylić imię naszego psa. Zawsze się z tego śmiałem, a teraz robię dokładnie to samo."

Marliese Streefland/unsplash
Marliese Streefland/unsplash

8. Walka z brudem

"Ja i mój syn pakowaliśmy się, gdyż wyjeżdżaliśmy na święta. Później postanowiłam jeszcze okiełznać bałagan w pokojach. Moje dziecko stwierdziło, że przecież mogę posprzątać jak wrócimy. Natomiast ja odpowiedziałam mu, że nie chcę wracać do brudnego domu. Wtedy zdałam sobie sprawę, że zamieniam się we własną matkę."

Jason Leung/unsplash
Jason Leung/unsplash

9. Obiad na wynos

"Moja siostrzenica zamówiła spaghetti na wynos. Wówczas powiedziałam jej, że w domu mamy makaron i możemy sami zrobić obiad. Będzie taniej i zaoszczędzimy pieniądze. Wtedy uświadomiłam sobie, że mówię głosem swojej mamy. ;)"

Krista Stucchio/unsplash
Krista Stucchio/unsplash

Jakie cechy przejęłaś po swojej mamie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także