PoradyLajfhakiKoniec z szorowaniem. 5 produktów, które szybko rozprawią się z brudnymi fugami

Koniec z szorowaniem. 5 produktów, które szybko rozprawią się z brudnymi fugami

czym myć fugi w domu, by pozbyć się brudu, fot. freepik
czym myć fugi w domu, by pozbyć się brudu, fot. freepik
07.08.2023 13:20

Już nie masz pojęcia czym czyścić fugi, by ujrzeć, choć minimalny efekt? Czeka na ciebie garść cennych porad, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego problemu.

Brudne fugi to zmora każdej pani domu. Niestety przestrzenie pomiędzy płytkami bardzo łatwo się brudzą, a doczyszczenie ich można uznać za niemały wyczyn. Nie potrzebujesz specjalnego preparatu, który będzie kosztował grube pieniądze, wystarczy kilka domowych produktów i nieco cierpliwości, a fugi będą jak nowe.

Czym czyścić spoiny, by uzyskać pożądany efekt?

Zacznijmy od tego, że im rzadkiej będziesz myć fugi, tym ciężej będzie ci je doprowadzić do porządku. Najlepiej raz w tygodniu przeprowadzić szybkie czyszczenie, które utrzyma dobry stan fug na resztę tygodnia. Jeśli doszło do sytuacji, że przestrzeń między kafelkami jest mocno zabrudzona, musisz skorzystać ze sprawdzonego sposobu, który pozwoli uporać ci się z tym problemem.

Domowa mikstura z pasty do zębów, wody utlenionej i chloru

Te trzy produkty słyną z właściwości utleniających i wybielających. Aby wykonać środek czyszczący, należy pomieszać łyżkę pasty do zębów z 10 kroplami wody utlenionej i połową łyżeczki produktu, który zawiera chlor (np. wybielacz). Całość mieszamy aż powstanie gładka masa, a następnie nakładamy ją bezpośrednio na przestrzeń między płytkami. Po 30 minutach usuń pastę przy pomocy myjki i bieżącej wody.

czym myć fugi w domu, by pozbyć się brudu na dobre, fot. freepik
czym myć fugi w domu, by pozbyć się brudu na dobre, fot. freepik

Soda oczyszczona

Ten patent jest bardzo dobrze znany osobom, które wykorzystują kuchenne składniki do codziennego sprzątania. Kilka łyżek sody mieszamy z niewielką ilością wody, tak by powstała gęsta pasta. Nakładamy ją na fugi i odczekujemy 30 minut. Po tym czasie przecieramy spoiny starą szczoteczką do zębów i spłukujemy całość bieżącą wodą.

Kwasek cytrynowy lub sok z cytryny

Sok z cytryny jest znany z właściwości rozjaśniających, dlatego tak często można znaleźć jego dodatek w różnych detergentach. Najlepiej wycisnąć świeży sok, a następnie moczyć w nim starą szczoteczkę do zębów i porządnie wyszorować fugi. Po 15 minutach przemywamy płytki wodą.

Ocet jabłkowy

czym myć fugi w domu, by pozbyć się brudu, fot. freepik
czym myć fugi w domu, by pozbyć się brudu, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także