Uroda7 rzeczy, dzięki którym odróżnisz podróbkę od oryginału. Pamiętaj o nich kupując kosmetyki

7 rzeczy, dzięki którym odróżnisz podróbkę od oryginału. Pamiętaj o nich kupując kosmetyki

7 rzeczy, dzięki którym odróżnisz podróbkę od oryginału. Pamiętaj o nich kupując kosmetyki
Katarzyna

05.09.2019 14:25, aktual.: 05.09.2019 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każda fanka idealnego makijażu chciałaby kupić ekskluzywne kosmetyki znanych marek, jednak czasami nie mamy pewności czy trafiłyśmy na świetną promocję czy na kolejną podróbkę. Oczywiście znane marki mają dość wysoką cenę, jednak za jakość i trwałość makijażu czasami trzeba zapłacić więcej...

Jeśli nie chcesz natrafić na kolejny bubel sprawdź poniższe triki, dzięki którym zawsze odróżnisz oryginał od podróbki!

#1 Kupuj kosmetyki w autoryzowanych sklepach

Pewnie wydaje Ci się to oczywiste, jednak możesz się zdziwić, gdy dowiesz się, że nawet duże sklepy mogą sprzedawać podróbki. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, odwiedź stronę internetową producenta i sprawdź listę punktów stacjonarnych, w których możesz kupić autentyczne produkty.

Markowe produkty kosmetyczne są dość drogie. Na szczęście czasami oficjalni sprzedawcy sprzedają swoje produkty w obniżonych cenach, jednak rabat nie oznacza, że kosmetyk jest w 100% oryginalny. Autentyczne produkty kosmetyczne nie mogą być sprzedawane z rabatem 80%, a wysoka cena nie zawsze jest gwarancją wysokiej jakości. Przed dokonaniem zakupu poproś sprzedawcę o przedstawienie certyfikatu jakości. W autoryzowanych sklepach możesz również poprosić o próbki kosmetyków. Jeśli nie chcą tego zrobić, po prostu nie kupuj tego produktu

#2 Zwróć uwagę na opakowanie

Obraz

">hippopotamuslee.com

Niektóre podróbki są tak dobrze zrobione że trudno odróżnić je od oryginału. Jedynym ze sposobów aby upewnić się, że Twój produkt faktycznie wyszedł z fabryki znanego producenta, jest sprawdzenie czy opakowanie które trzymasz w ręku jest identyczne z tym które znajduje się na stronie autoryzowanego produktu. Nawet najmniejsze niedopasowanie, takie jak czcionka, kolor lub rozmiar opakowania, annawet waga produktu są oznaką podróbki. Oczywiście ważenie produktu w sklepie nie jest dobrym pomysłem, ale jeśli trzymasz jeden produkt w ręku i czujesz, że jest lekki jak piórko, to może oznaczać, że jest podrobiony.

#3 Sprawdź odcienie i kolory

Obraz

Sztuczne cienie do powiek, róże, szminki czy pudry są często produkowane w odcieniach, które różnią się od tych oryginalnych. Aby uniknąć kupowania fałszywek, odwiedź witrynę producenta, aby sprawdzić kolory każdego z produktów.

#4 Zwróć uwagę na zapach i konsystencję

Obraz

Oprócz koloru zawsze warto zwrócić uwagę na konsystencję produktu. Jeśli ma dziwny zapach lub powinien być matowy, a lśni i świeci, może to oznaczać że kosmetyk jest nieoryginalny. Prawdziwy tusz do rzęs zawsze ma bardzo przyjemny zapach. Jeśli produkt ma nieprzyjemny zapach lub jest mocno perfumowany, nie jest autentyczny. Zwróć również uwagę jak zachowuje się szczoteczka tuszu (czy jest sztywna i czy produkt do niego się przykleja).

#5 Sprawdź kody kreskowe, numery seryjne i informacje od producenta

Obraz

Podróbka będzie różniła się również w opakowaniu oraz numerze seryjnym. Pierwsze 2 lub 3 cyfry kodu kreskowego mogą być niezgodne z tym z którego powinien pochodzić produkt. Produkty oryginalne zawsze mają numer seryjny na opakowaniu i na produkcie, a na podróbkach przeważnie ich nie ma. Ponadto autentyczne produkty zawsze mają wypisane składniki. Oryginalne ekskluzywne marki kosmetyków często dostarczają swoim klientom dodatkowych informacji w kilku językach. Jeśli opakowanie zawiera bardzo mało informacji o produkcie, może oznaczać że nie jest ono autentyczne.

#6 Pędzle i gąbeczki

Obraz

Nawet jeśli opakowanie podrobionego produktu wygląda bardzo podobnie do rzeczywistego, możesz sprawdzić czy dana paletka cieni jest podrobiona, jeśli zwrócisz uwagę na dołączony pędzel lub gąbeczkę. Mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem, a ich jakość może okazać się poniżej oczekiwanych standardów.

#7 Jeśli masz możliwość - testuj produkt przed zakupem

peachypinksisters.blogspot.com/
peachypinksisters.blogspot.com/

Nie krępuj się i przetestuj kosmetyk przed jego kupnem (oczywiście jeśli jest dostępny tester!). Pamiętaj: wysokiej jakości cienie do powiek czy róże, nie powinny się rozmazać ani zsuwać w ciągu dnia. Oryginalna szminka powinna zawsze być gładka i równomierna, a autentyczny tusz nie powinien się sypać.

Często kupujesz drogie kosmetyki czy wolisz stawiać na sprawdzone produkty z drogerii?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także