PoradyLajfhakiMoja babcia zawsze układała kostki lodu w doniczkach. To stary trik ogrodników

Moja babcia zawsze układała kostki lodu w doniczkach. To stary trik ogrodników

Moja babcia zawsze układała kostki lodu w doniczkach. To stary trik ogrodników
Katarzyna

02.11.2020 10:48, aktual.: 02.11.2020 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam rośliny i nie wyobrażam sobie mojego mieszkania bez dużej ilości kwiatów oraz sukulentów. Niestety przez bardzo długi czas potrafiłam uśmiercić każdą zieloną rzecz, która pojawiła się na moim parapecie.

mr.wolsty/Instagram
mr.wolsty/Instagram

Jako wnuczka prawdziwej miłośniczki kwiatów szybko poradziłam się swojej babci jak odpowiednio troszczyć się o rośliny, a moja wybawczyni jak zwykle mnie nie zawiodła! Dziś chciałabym podzielić się z Wami pewnym, bardzo prostym trikiem dotyczącym podlewania roślin.

Podlewanie kwiatów wcale nie musi być skomplikowane. Jeśli boisz się, że w danej doniczce umieścisz za mało lub za dużo wody wystarczy, że posłużysz się kostkami lodu!

pinterest
pinterest

Kostki lodu będą topić się wystarczająco wolno, aby rośliny mogły wchłonąć tylko tyle wody ile potrzebują. Ten trik sprawdzi się również gdy nie masz konewki i podlewasz wody z butelki (duża szyjka sprawia, że łatwo możemy przelać rośliny).

Dzięki tej sztuczce bazylia, mięta oraz rośliny doniczkowe zawsze będą miały odpowiednią ilość wody!

Już nigdy więcej nie będziesz martwić się, że "uśmiercisz" swoje rośliny! :) Słyszałaś wcześniej o tym triku? Jeśli nie koniecznie go wypróbuj!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także