Porady5 najczęstszych błędów popełnianych podczas używania kremu z filtrem UV

5 najczęstszych błędów popełnianych podczas używania kremu z filtrem UV

5 najczęstszych błędów popełnianych podczas używania kremu z filtrem UV
Manuel

07.07.2022 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krem z filtrem UV odgrywa ważną rolę w ochronie przed promieniami słońca i rakiem skóry. Jednak nie wszyscy stosują go poprawnie. Może to sprawić, że będziesz narażony na działanie promieni UV i może spowodować także uszkodzenia skóry.

Poniżej znajdziesz najczęstsze błędy popełniane przez ludzi, jeśli chodzi o krem z filtrem UV i jego nakładanie.

freepik
freepik

#1 Używasz go stanowczo za mało

Większość ludzi nie stosuje wystarczającej ilości kremów z filtrem. Aby w pełni chronić swoje ciało, powinieneś użyć około 30 g. balsamu - tyle, ile potrzeba do wypełnienia szklanki. Testerzy produktów nakładają na skórę grubą warstwę kremu z filtrem, aby określić jego SPF - co odpowiada zużyciu przez czteroosobową rodzinę typowej butelki w ciągu zaledwie dwóch godzin.

#2 Używanie kremu wyłącznie na plaży lub basenie

Jesteś narażony na szkodliwe promieniowanie UV przez cały rok. Nawet 80 procent promieni słonecznych może przenikać przez gęste chmury. Nie jest niczym niezwykłym doznanie poparzenia słonecznego w pochmurny dzień. Pamiętaj też, że promienie UV mogą przenikać przez niektóre szyby, gdy prowadzisz samochód lub pracujesz przy oknie. Sprawdź więcej mitów dotyczących ochrony przeciwsłonecznej tutaj.

#3 Używanie starego lub przeterminowanego kremu przeciwsłonecznego

W miarę jak kremy przeciwsłoneczne starzeją się lub są wielokrotnie podgrzewane i chłodzone (np. z domowej szafki trafiają na basen, a potem z powrotem), ich formuła może się oddzielić lub zbić w pojemniku. Jeśli tak się stanie, krem nie pokryje Twojej skóry w sposób, który powinien dla jej ochrony. Wyrzuć każdy produkt, jeśli się zlepi lub jeśli olejek oddzieli się od balsamu. Kremy przeciwsłoneczne mają zazwyczaj trwałość około trzech lat. Ważne jest jednak, aby sprawdzać daty ważności i badać konsystencję produktu przed jego użyciem.

freepik
freepik

#4 "Sam sobie poradzę"

Jeśli jesteś Zosią-samosią, która nigdy nie potrzebuje i nie przyjmuje od innych pomocy, to może się to dla Ciebie źle skończyć przy nakładaniu kremu. Większości z nas bardzo trudno jest go poprawnie samemu zaaplikować na nasze plecy. Bardzo często kończy się to tym, że mamy je niewłaściwie chronione. Przez to łatwo tutaj o narażenie się na zgubne działanie promieni UV i raka skóry.

#5 "Raz a dobrze!"

Myślisz, że jedna warstwa kremu przeciwsłonecznego wystarczy na cały dzień? No to jesteś w błędzie. Filtry UV z czasem tracą swoją skuteczność. Takie produkty mogą dawać ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu myślą, że mogą przebywać na słońcu dłużej bez konieczności ponownej aplikacji. Pamiętaj o ponownym nałożeniu kremu z filtrem przynajmniej co dwie godziny.

A tutaj przeczytasz o tym, jak sobie poradzić z wstydliwymi plamami potu pod biustem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także