PoradyKtórą z trzech przegródek używać w pralce? Pomyłka ma wpływ na pranie

Którą z trzech przegródek używać w pralce? Pomyłka ma wpływ na pranie

Trzecia przegródka w pralce, fot. Pinterest
Trzecia przegródka w pralce, fot. Pinterest
02.12.2022 15:40, aktualizacja: 02.12.2022 17:10

Robiąc pranie już automatycznie wsypujemy proszek do przegródek w szufladce. Niektórzy nie używają jej w ogóle, gdyż stosują tylko kapsułki. Czy jednak wiesz, do czego służy trzecia przegródka w pralce?

Wrzucając ubrania do pralki nie wszyscy przywiązują wagę do tego, gdzie dodać odpowiedni detergent. Jak się okazuje jest to bardzo ważne.

Do czego służą trzy przegródki w pralce?

W szufladce na detergenty znajdują się trzy przegródki. Są ona tam nie bez powodu i każda z nich ma swoje przeznaczenie.

  • Szufladka oznaczona rzymską cyfrą I (zwykle znajduje się po prawej stronie) to pranie wstępne. Dzięki niemu spierzesz uporczywy bród z mocno zanieczyszczonej odzieży. Do tego nie nadają się kapsułki. Dlatego sporą dawkę proszku (producenci zalecają 100 gramów na 4,5 kg brudnej odzieży) należy wsypać właśnie do przegródki z numerem I.
  • Do przegródki oznaczonej numerem II (zwykle znajduje się po lewej stronie) dodaje się detergent podczas standardowego prania.
  • Trzecia przegródka jest oznaczona symbolem kwiatka (zwykle umiejscowiona pośrodku). Do niej zawsze wlewaj płyn do płukania lub środek zmiękczający tkaniny.
Trzecia przegródka w pralce, fot. Twitter
Trzecia przegródka w pralce, fot. Twitter

Jak widzisz robienie prania wcale nie jest takie straszne. Wystarczy tylko dobrze poznać swoją pralkę. Oczywiście rozkład przegródek w różnych pralkach może być trochę inny. Wszystko zależy od producenta. Dlatego dobrze obejrzyj swoją szufladkę na detergenty i przyjrzyj się oznaczeniem.

Jak pozbyć się sierści zwierząt z ubrań?

Miłośnicy zwierząt futerkowych wiedzą, że niezwykle trudno pozbyć się ich sierści z ubrań. Jednak i na to istnieje bardzo prosty patent.

Aby pozbyć się kłaczków i nitek sierści na ubraniach wystarczy, że dodasz ocet do najbliższego prania. Nie musisz nic zmieniać w ustawieniach pralki, możesz spokojnie wyprać swoje rzeczy w ulubionym programie. A ocet zadziała wręcz magicznie i na własne oczy przekonasz się, jak dużą różnicę zrobi dodanie go od prania. Pokochasz ten sposób radzenia sobie z sierścią!

Trzecia przegródka w pralce, fot. Freepik
Trzecia przegródka w pralce, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także