PoradyLajfhakiKuchenne triki - 8 sztuczek, które świetnie się sprawdzą w każdej kuchni

Kuchenne triki - 8 sztuczek, które świetnie się sprawdzą w każdej kuchni

Kuchenne triki - 8 sztuczek, które świetnie się sprawdzą w każdej kuchni
Katarzyna
06.04.2020 12:18, aktualizacja: 06.04.2020 19:46

Gotowanie może być prawdziwą udręką, ale nie jeśli masz sprawdzone, kuchenne triki! Suchy chleb, rozsypany cukier puder czy

to już nie Twój problem! Dzięki tym kulinarnym sztuczkom zapanujesz nad wszystkim!

#1 Dekoracja z cukru pudru

Aby pięknie przyozdobić ciasto cukrem pudrem, użyj serwetki. Umieść serwetkę z haftem na cieście, a następnie posyp cukrem pudrem przez sitko

facebook.com
facebook.com

#2 Śniadanie mistrza

Przekrój ugotowane parówki na pół, a następnie natnij je wzdłuż. Nabij na wykałaczkę i rozciągnij. Teraz umieść je na patelni tak, aby powstała gwiazda. Do środka gwiazdki posadź jajka (w zależności od preferencji). Przykryj patelnię pokrywką i podgrzewaj przez kilka minut. Śniadanie gotowe!

facebook.com
facebook.com

#3 Suchy chleb

Zapomniałaś schować bochenek do chlebaka? Przelej pod zlewem pieczywo, a następnie umieść na 8 minut do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni. Po tym czasie chleb będzie świeży jak z piekarni.

facebook.com
facebook.com

#4 Łopatka z recyklingu

Czasami każdy z nas potrzebuje przesypać mąkę, bułkę tartą lub przyprawy. Jeśli chcesz zrobić to bez bałaganu, przy pomocy skalpela wytnij z dużej butelki rączkę (pamiętaj o wcześniejszym dokładnym umyciu butelki). Teraz szerszą część łopatki umieść w dużym naczyniu z przyprawami. Po nabraniu przypraw, przechyl węższą stronę narzędzia i przesyp zawartość. Prawda, że prosty sposób?

facebook.com
facebook.com

#5 Zrób podłużne kostki lodu

Chcesz umieścić lód w butelce z wodą? A może zaskoczyć znajomych ciekawym kształtem lodu dodanego do drinków? Nalej wodę do woreczka strunowego, następnie zamknij torebkę i umieść na niej chińskie pałeczki (nie rozrywaj ich!). Zabezpiecz ich końce gumkami recepturkami. Schowaj woreczek strunowy do zamrażalnika i poczekaj aż woda się zamrozi. Wyciągnij woreczek, pozbądź się gumek i pałeczek i lekko "złam" załamania. Gotowe

facebook.com
facebook.com

#6 Pozbądź się szypułki z jabłka

Nożykiem do tapet usuń fragment strzykawki. Następnie wciśnij ją w jabłko i wyciągnij szypułkę. Teraz pokrojenie jabłka będzie proste jak pestka!

facebook.com
facebook.com

#7 Szybkie oddzielenie liści mięty od gałązki

Kuchenne triki pomogą Ci również z tym zadaniem! Zamiast oddzielać każdy liść oddzielnie, umieść gałązkę w tarce i delikatnie pociągnij. Liście zostaną na górnej części tarka, a Ty zyskasz dużo czasu!

facebook.com
facebook.com

#8 Naturalny dżem

W kilka minut możesz zrobić naturalny dżem. W misce rozgnieć truskawki. Nie rób tego przy pomocy łyżki - używając trzepaczki będzie Ci o wiele wygodniej. Następnie odcedź miąższ, a gęstą papkę umieść w słoiczku. Idealne do kanapek czy naleśników!

facebook.com
facebook.com
Który z tych kuchennych trików podoba Ci się najbardziej?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także