PoradyKupujesz produkty znajdujące się przy kasach? Powinieneś o tym wiedzieć

Kupujesz produkty znajdujące się przy kasach? Powinieneś o tym wiedzieć

Kupujesz produkty znajdujące się przy kasach? Powinieneś o tym wiedzieć

02.12.2022 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Produkty przy kasach w sklepach spożywczych mają kusić każdego kupującego. One są tam rozmieszczone całkowicie rozmyślnie.

Jak wiadomo przy samych kasach jest jeszcze spory wybór produktów. Zwykle znajdują się tam batoniki, słodycze, gumy do żucia, tabletki przeciwbólowe czy baterie. Oczywiście taki zabieg jest całkowicie celowy. Musisz o tym pamiętać przy każdej wizycie w markecie.

Produkty przy kasach, fot. Freepik
Produkty przy kasach, fot. Freepik

Impulsywne zakupy

Jak się okazuje miejsce przy kasach zwie się złotą strefą. Jak nazywają je osoby, które pracują w branży handlowej. Skąd wzięło się to określnie? Otóż odnosi się ono do impulsywnych zakupów. Niektórzy ludzie nie mogą zapanować nad swoim zakupoholizmem i chętnie dorzucają kolejne produkty do wózka właśnie tuż przy kasie. To są tzw. impulsywne zakupy, czyli dokonywane zupełnie przypadkiem, a także pod wpływem chwili. Nikt ich zupełnie nie planuje. Czasami do wózków trafiają rzeczy tylko dlatego, że mają ładne opakowanie. Dlatego, aby nie paść ofiarą złotej strefy i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, dobrzy przygotuj się do następnej wizyty w supermarkecie.

Produkty przy kasach, fot. Freepik
Produkty przy kasach, fot. Freepik

Jak mądrze robić zakupy spożywcze?

  • Po pierwsze nie chodź do sklepu wtedy, kiedy czujesz głód. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupisz duże więcej, niż w rzeczywistości potrzebujesz.
  • Najpierw zaplanuj wszystkie obiady oraz posiłki na kilka dni. Następnie zrób listę zakupów. Uchroni Cię ona przed impulsywnym sięganiem po zupełnie niepotrzebne produkty.
  • Co więcej krytycznym okiem patrz na wszystkie promocje. Czasami okazuje się, że to wcale nie są dobre okazje. Może okazać się, że cena danego produktu faktycznie została zmniejszona, ale również jego pojemność skurczyła się nieoczekiwanie.
  • Zawsze dokładnie czytaj etykiety. Czasami sok może okazać się nektarem lub napojem. Co więcej niektóre produkty oznaczone jako light wcale nie są zdrowsze czy mniej kaloryczne.
  • Uważaj na produkty przy kasach. Faktycznie są one kuszące, ale tak naprawdę wcale ich nie potrzebujesz. One są jedynie dużym obciążeniem dla portfela.

Ukryta funkcja w wózkach sklepowych Lidla

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także