PoradyLajfhakiLinia lotnicza zasponsoruje Ci dłuższy pobyt na wakacjach pod jednym warunkiem

Linia lotnicza zasponsoruje Ci dłuższy pobyt na wakacjach pod jednym warunkiem

Linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż miejsc Fot. Pixabay / TikTok
Linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż miejsc Fot. Pixabay / TikTok

22.09.2022 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten przekręt doczekał się już własnej nazwy! Jeśli linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż miejsc, oznacza to, że stosują OVERBOOKING. Dochodzi do tego, że jeśli samolot dysponuje setką foteli, to sprzedawanych jest na niego aż sto pięćdziesiąt biletów! Dlaczego? Co z tymi pięćdziesięcioma nadprogramowymi ludźmi?

Linie lotnicze są zapobiegawcze

Nie chcą dopuścić do tego, aby samolot wystartował, nie mając na pokładzie zapełnionych wszystkich miejsc. Nierzadko dzieje się tak, że nawet kilkadziesiąt osób, które mają już bilety, odwoła lub przełoży swój lot. Linie nie muszą wtedy szukać nowych pasażerów na ostatnią chwilę, ani obniżać ceny lotu, żeby ich zachęcić do podróży. Po prostu miejsca tych, którzy zrezygnowali z przelotu, zajmują ci, którzy byli nadplanowi.

Takie sztuczki linii lotniczych się sprawdzają!

Ten system działa już od dłuższego czasu w wielu firmach transportowych. Zwykle przebiega bez zakłóceń. Dzięki niemu ludzie mogą bez przykrych konsekwencji ingerować w termin swojego lotu – przekładają go lub całkiem odwołują, a samoloty i tak wylatują pełne. Ale zdarzają się też sytuacje, że przez takie zabiegi miejsc braknie. I co wtedy?

Obraz

Co zrobić w przypadku overbooking, kiedy nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu?

To może być bardziej opłacalne niż Ci się wydaje! Nie ma co panikować, linia lotnicza nie zostawi Cię bez opieki. Jeszcze na tym skorzystasz. Jak? Będziesz miał zapewnione miejsce w kolejnym locie, który może odbyć się następnego dnia lub kilka dni później.

Zostaniesz na tyle czasu w obcym sobie miejscu, bez zaoszczędzonych pieniędzy na dłuższy pobyt, bez zarezerwowanego na tę okoliczność noclegu – gdzie Ty się podziejesz i jak sobie poradzisz? Bez obaw, nie będziesz zmuszony do koczowania na lotnisku!

Takie coś spotkało Ash Reid z Glasgow. Podzieliła się całym zajściem na TikToku, kiedy Ryanair nie miał dla niej i jej partnera miejsca na lot powrotny z wakacji na Teneryfie.

Brak miejsca w samolocie, na który miałeś wykupiony bilet, wiąże się z obowiązkiem wypłacenia Ci sowitego odszkodowania. Robi się coraz przyjemniej, co? A co jeśli powiem Ci, że wielu szczęśliwców miało w ten sposób opłacone dodatkowe dni wakacji w egzotycznych miejscach? To brzmi już całkiem zachęcająco! Szczególnie młodzi ludzie, szykując się na powrót z wczasów, mają często nadzieję, że to właśnie ich nie wpuszczą do samolotu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także