PoradyZamiast do garnka, włóż pod poduszkę lub podpal. Patent, który zostanie z tobą na długo

Zamiast do garnka, włóż pod poduszkę lub podpal. Patent, który zostanie z tobą na długo

liście laurowe na, fot. Genialne
liście laurowe na, fot. Genialne
22.09.2023 19:18

Liście laurowe przydają się nie tylko w kuchni. To dobry sposób na stres i bezsenność. Niektórzy uważają nawet, że ta popularna przyprawa ma wręcz magiczne właściwości. Podpowiadamy, jak możesz ją wykorzystać.

Większość z nas używa liści laurowych jako dodatku do zup, mięs oraz sosów. Ta powszechnie stosowana przyprawa ma również inne zastosowania w domu oraz w ogrodzie. Możesz np. włożyć je do lodówki, by pozbyć się brzydkiego zapachu lub przygotować z nich skuteczny nawóz do surfinii. Na tym nie kończą się jednak właściwości tej niezwykłej rośliny. Mają one ogromną (zdaniem miłośników przesądów wręcz magiczną) moc. Niektóre jej zastosowania mogą pomóc ci rozwiązać często spotykane problemy.

Liście laurowe na relaks

Już starożytni Grecy znali odprężające właściwości liści laurowych. Umieszczali je w specjalnych naczyniach i palili jak kadzidełka. Dziś również możesz wypróbować ten patent. Umieść liście w żaroodpornym naczyniu i podpal. Zapach unoszącego się z nich dymu powinien zadziałać kojąco, rozluźnić cię i poprawić twoje samopoczucie. Wszystko dzięki zawartym w liściach laurowych olejkom eterycznym. Niektórzy uważają, że palenie przyprawy ma również magiczną moc. Osoby przesądne są przekonane, że w ten sposób można oczyścić przestrzeń w mieszkaniu z negatywnej energii, a także odpędzić złe uroki.

Liście laurowe pomagają na wiele rzeczy. Fot. Freepik
Liście laurowe pomagają na wiele rzeczy. Fot. Freepik

Pomogą też na bezsenność

Odprężające właściwości liści laurowych możesz wykorzystać, jeśli masz problemy ze snem. Jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Liść laurowy schowany pod poduszką może na przykład zapewnić spokojny sen – ma zadziałać antystresowo i uspokajająco, dzięki czemu zapobiegnie bezsenności. Inni jednak twierdzą, że daje on wręcz prorocze sny i napełnia pozytywną energią do realizacji tego, co nas czeka. Ma on rzekomo pomóc w wyśnieniu rozwiązań trudnych problemów. 

Liście laurowe na pieniądze

Jak wspomnieliśmy, niektórzy przypisują liściom laurowym wręcz magiczne właściwości. I nie chodzi tu tylko o palenie liści. Osoby przesądne stosują je bez żadnej specjalnej obróbki jako rodzaj amuletu. Jeden z popularnych przesądów głosi, że włożenie kilku sztuk liści laurowych do portfela przyciąga pieniądze i pomaga pomnożyć swoje aktywa. Jak pewnie wiesz, podobną moc przypisuje się noszeniu w portfelu łuski karpia spożywanego w Wigilię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także